ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Завод «Океан» реалізовуватиме корветну програму для наших Військово-Морських Сил

Прочитаєте за: 4 хв. 21 Грудня 2020, 13:27 4

Нещодавно Суднобудівний завод «Океан» уклав меморандум із Державним оборонним концерном Турецької Республіки про спільну діяльність з реалізації проєкту будівництва серії кораблів класу корвет для Військово-Морських Сил ЗСУ на виконання Рамкової військової угоди, підписаної у жовтні 2020-го під час зустрічі президентів України та Турецької республіки в Анкарі, а також контракту на будівництво корветів, підписаного сторонами 14 грудня поточного року в Києві.

Начальник управління маркетингу підприємства Микола Гапеєв розповів, що впродовж 2020 року Державний оборонний концерн Турецької Республіки проводив аудит технічної спроможності суднобудівних підприємств України для реалізації корветної програми. За унікальні технічні можливості підприємства, професійні кадри та поточну програму модернізації виробничих активів саме суднобудівний завод «Океан» обрано і включено в корветну програму.

Микола Гапеєв також зазначив, що меморандум передбачає укладення окремих контрактів між сторонами в чітко обумовлені строки та конкретні кроки співпраці в рамках корветної програми.

Варто додати, що до 2018-го підприємство перебувало на межі банкрутства. Втім, після зміни власника «Океан» почав відновлювати виробництво. На замовлення нідерландської судноплавної компанії Eurobulk завод побудував і відправив їм дві баржі. Крім того, він виконав 35 судноремонтних замовлень та низку модернізацій. Також підприємство виготовило металоконструкції для мостів на Володимирській гірці, Шулявського шляхопроводу в Києві, для мостів через Сіверський Донець у Станиці Луганській та в Запоріжжі.

Завод «Океан» – один із наймолодших суднобудівних заводів в Україні, заснований у 1951 році. Сучасні комп’ютерні технології, контроль якості на всіх етапах виконання замовлення і високий професійний рівень персоналу дозволяють якісно, економічно та своєчасно надавати різні види судноремонтних і суднобудівних послуг для суден різного типу й водотоннажності. Слід зазначити, що підприємство має причальну стінку довжиною 400 метрів, планується будівництво ще 800 метрів стіни причалу, що дозволить отримати загальну робочу довжину його стіни до 1200 метрів.

Судна тут будують на двох технологічних лініях великотоннажного і середньотонажного суднобудування. До складу великотонажної суднобудівної лінії входять складально-зварювальний цех, сухий док і оснащення насипом довжиною 420 м, обладнане двома кранами вантажопідйомністю 320 тонн кожен і чотирма монтажними кранами (80 тонн), причально-добудовну набережну довжиною 420 м. У складально-зварювальному цеху виготовляють секції суден вагою до 180 тонн. Секції на майданчику перед посадкою розширені до блоків, оснащених усіма необхідними енергосистемами й крановим обладнанням.

Конструкція і розміри сухого доку дозволяють гнучко реагувати на запити ринку суднобудування й судноремонту. Наявність проміжного затвору зменшує або збільшує частину доку до необхідного розміру суден. Наприклад, водночас можна побудувати й відремонтувати в сухому доці одне великотонажне судно з розмірами близько 339 м х 45 м, порожньою осадкою до 11,5 м та кілька середньотонажних суден. Приміром, 4 судна дедвейтом близько 15 тис. тонн. Можливе розміщення більшої кількості суден менших розмірів, що забезпечується наявністю 12 пар маршрутів суден на палубі доку.

Крім того, у компанії розроблена і застосовується зварювальна технологія, яка передбачає використання сучасних зварювальних матеріалів для досягнення високої продуктивності й якості. Усі зварювальні матеріали мають відповідні сертифікати, затверджені класифікаційними товариствами.

Застосовувані технології зварювання дозволяють підвищити продуктивність і знизити трудомісткість зварювання завдяки сучасним методам і підходам. Надійність зварювання металоконструкцій забезпечується використанням сучасного обладнання від ESAB, якісного зварювального порошку і традиційних матеріалів. Для забезпечення надійного антикорозійного захисту конструкцій суден на заводі використовують методи очищення і лакофарбові матеріали відомих європейських компаній Hempel, Jotun, Sigma Coatings і International Paint. Таким чином досягається високий рівень захисту від корозії конструкцій корабля.

Терморізання листового металу товщиною від 5 мм до 24 мм виконують портальні плазмові машини NUMORREX NXB-4500 і TELEREX ТХВ-10200, що можуть різати під водою. Крім того, ці машини дозволяють обробляти лист розміром до 3,2 х 16 м.

Вирізання ребер жорсткості виконується на ріжучих установках MESSER GRIESHEI Moxygen. Верстати TELEREX ТХА-50 і TELEREX ТХА-80 для різання дозволяють різати листи товщиною від 25 мм до 150 мм, після чого вирізані деталі направляють на вигинання.

Використання сучасних технологій суднобудування і досвід заводу дозволяють виробляти продукцію високої якості в короткі терміни.

До складу лінії середньотонажного суднобудування входять складально-зварювальний цех, критий стапель, відкритий будівельний майданчик, плавучий док і док довжиною 210 м, оснащений двома кранами вантажопідйомністю 10 і 15 тонн.

У складально-зварювальному цеху виготовляють секції суден вагою до 55 тонн. Секції збільшені в блоки у двох прольотах цеху і на горизонтальній стоянці № 1, оснащеній портальним краном вантажопідйомністю 80 тонн. Корпуси середньотонажних суден формуються секційно-блочним методом на горизонтальному майданчику № 2, обладнаним козловим краном 32 т.

Спуск суден у воду здійснюється накатними судами на плавучий док, обладнаний маршрутами суден, із подальшим затопленням дока. Найбільші кораблі будують у плавучому доці: довжина – 160 м, ширина – 21,5 м. Водночас вага судна не має перевищувати 5000 тонн.

Технічні можливості підприємства дозволяють проводити судноремонтні роботи як на лінії великої вантажопідйомності, так і середньої вантажопідйомності суднобудування. Ремонт суден у плавучому доці проводять у проміжках між спусками новозбудованих суден до води.

Завод «Океан» виконує і роботи з виготовлення металоконструкцій, які не належать до морських застосувань: стійки вітряних турбін, мостові прольоти, компоненти швидкомонтованих будівель, а також послуги з обробки й гнуття металу. Незабаром «Океан» працюватиме і на «оборонку».

Фото Суднобудівного заводу «Океан»

13
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини, Озброєння та техніка