ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ВМС України підсилять турецькі корвети класу ADA

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 4 хв. 21 Грудня 2020, 12:57

Нещодавно між Україною та Туреччиною було підписано угоди про передачу технологій та виробництво протичовнових корветів типу ADA й ударних безпілотних авіаційних комплексів типу BAYRAKTAR для потреб Військово-Морських Сил України.

Бойові спроможності комплексів типу BAYRAKTAR цілком очевидні й ні в кого в світі не викликають жодного сумніву. Ця високоточна зброя яскраво продемонструвала свої можливості під час бойових дій в Сирії та під час азербайджансько-вірменського військового конфлікту в Нагірному Карабаху. Для потреб національного флоту цей безпілотний комплекс буде застосовуватись з метою підвищення безпеки у Чорноморській та Азовській операційній зоні. Вже наразі відомо, що він матиме покращені тактико-технічні характеристики, наприклад, збільшену дальність польоту. Тому це рішення дуже вдале з точки зору підвищення боєготовності ВМС України.

В Інтернеті наразі тривають дискусії стосовно доцільності підсилення ВМС України турецькими корветами типу ADA. Мовляв, потрібно зосереджувати зусилля і завершувати будівництво на власному суднобудівному підприємстві корвета «Володимир Великий», аніж вкладатися у турецькі корвети типу ADA. 

Тут відразу потрібно сказати, що Україна ні в якому разі не відмовляється від будівництва корабля «Володимира Великого». Питання в іншому, зважаючи на вкрай складну безпекову ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні, нашому флоту вже зараз необхідно технічно підсилюватися, оновлюватися та набувати бойових та оперативних спроможностей. Україна шукає різні шляхи підсилення спроможностей власного військового флоту. Тим паче Росія активно займається переозброєнням свого Чорноморського флоту та нарощує угруповання військ у тимчасово окупованому Криму.

Тому варіант із турецькими протичовновими корветами є дуже перспективним та вдалим. Чому? Тактико-технічні характеристики та озброєння корветів ADA відповідають оперативно-тактичним вимогам  експлуатації кораблів цього типу і не лише в басейні Чорного моря. Сума угоди, як і кількість корветів, не розголошується. Варто підкреслити, що це перша закупівля Україною іноземних військових кораблів.

Взагалі, за задумом турецьких військових моряків, метою проєктування корабля класу ADA було створення сучасного прибережного бойового корабля з можливостями протичовнової боротьби і патрулювання у відкритому морі. Корвет побудований за стелс-технологіями, що робить його малопомітним для виявлення радіолокаційними та інфрачервоними засобами противника.

Корвети ADA мають повну водотоннажність трохи більше ніж 2 400 тонн, максимальну швидкість – 29 вузла, дальність плавання – 3 500 миль, автономність – 21 день. Екіпаж складає 106 осіб. Стосовно озброєння, на кораблі  встановлено 8 протикорабельних ракет «Гарпун», торпедні апарати для 324 мм Mk.32 або Mk.46, систему захисту від торпед, артилерійську установку 76-мм Oto Melara Super Rapid, а також зенітно-ракетне озброєння у вигляді RIM-116 ПУ Mk 49 RAM.

Крім того, кораблі цього проєкту оснащені сучасною системою бойового управління, навігацією, радіолокаційною станцією, гідролокатором для пошуку та виявлення підводних човнів, системою РЕБ тощо. На борту корвета є ангар для розміщення вертольота або безпілотного авіаційного комплексу, ну і, звісно, передбачено палубний майданчик для вильоту та посадки літальних апаратів. Ба більше, операції з вертольотом можуть відбуватися навіть при 4-бальному хвилюванні моря.

Ще одним важливим фактором є те, що турецькі корвети типу ADA будуються на військово-морської верфі в Стамбулі з 2005 року. У складі ВМС Туреччини вже успішно виконують завдання чотири корвети цього проєкту. Завдяки оптимізації виробничого процесу і серійного замовлення, темпи будівництва кожного з корветів зведені до 4 років. Два роки йде від закладки корпусу до, власне, спуску корабля на воду. Далі два роки тривають заводські, швартові та державні випробування і фініш – передача корвета до складу флоту. 

Про що це свідчить. За найкращих умов, якщо у 2021 році відбудеться закладка першого корпусу корвета цього класу для потреб ВМС України, то вже наприкінці 2024 року наш флот може отримати перший корабель типу ADA. Погодьтеся, що це дуже суттєвий аргумент. Чому ж Україні відмовлятися від пропозиції турецької сторони отримати у найближчій перспективі протичовновий корвет з ударною ракетною зброєю, здатною ефективно вражати цілі противника. Питання риторичне.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
В Херсоні рятувальники потрапили під повторний обстріл росіян

В Херсоні рятувальники потрапили під повторний обстріл росіян

Рятувальники допомагали цивільним громадянам, які постраждали після удару FPV-дрона, коли ворог атакував знову.

Сили оборони на півдні знищили понад 30 одиниць озброєння та техніки ворога

Сили оборони на півдні знищили понад 30 одиниць озброєння та техніки ворога

Упродовж минулої доби українські військові на півдні знищили 103 російських окупантів та 32 одиниці озброєння та військової техніки.

Генсек НАТО вперше політав на винищувачі Eurofighter і подякував Німеччині за підтримку України

Генсек НАТО вперше політав на винищувачі Eurofighter і подякував Німеччині за підтримку України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вперше здійснив політ на винищувачі Eurofighter Військово-повітряних сил Німеччини.

На півдні України ворог активно застосовує FPV-дрони — за добу понад сто атак

На півдні України ворог активно застосовує FPV-дрони — за добу понад сто атак

У прифронтових регіонах на півдні України російські окупанти продовжують тероризувати мирне населення, використовуючи FPV-дрони.

На Бахмутському напрямку спалили бронетехніку ворога

На Бахмутському напрямку спалили бронетехніку ворога

Воїни 5-ї Окремої штурмової Київської бригади завдали ударів по танках і БМП росіян, які намагалися наступати.

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Українська військово-медична академія Медичних сил Збройних Сил України розпочала навчання для слухачів програми «Навчальний взвод резерву офіцерського складу».

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Молодший медичний працівник (військова служба за контрактом)

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

Краматорський РТЦК та СП

Санітарний лікар

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Номер обслуги 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328