ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Контузія – підступна травма, яка маскується під «незначну втому»

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Грудня 2020, 11:00 1 175

Нерідко люди не сприймають контузію серйозно, вважаючи: якщо немає видимих відчутних ушкоджень тіла, то й «не треба скиглити». Проте таке ставлення до наслідків ударної компресії мозку було допустиме на зорі сучасної медицини, а не в наш час, коли лікарі та психологи достатньо вивчили цю підступну травму.

Днями відбувся відкритий семінар «Контузія – її наслідки та що з цим робити», у якому взяли участь ветерани й волонтери. Учасники прослухали розповіді фахівців-медиків і поставили їм нагальні запитання. Вебінар, організований Госпіталем ветеранів війни «Лісова поляна», провели практикуюча психолог Тетяна Сіренко та лікар-невролог вищої категорії Ксенія Возніцина, яка також є головною лікаркою цього медичного центру.

Ведучі розповіли, що за сім років війни на Донбасі контузії зазнав кожен третій український воїн. Проблема в тім, що багато з них не звертаються по допомогу, вважаючи, що всі негаразди – наслідки «втоми» і пережитого під час бойових дій. Тетяна Сіренко наголошує: це саме той випадок, коли «час НЕ лікує», як це буває з іншими недугами. «Щодень без наданої допомоги лише поглиблює проблему», – говорить психолог.

Ксенія Возніцина у виступі розкрила медичний неврологічний аспект контузії. Вона розповіла, що від 2019-го на базі госпіталя «Лісова поляна» діє Центр ментального здоров’я та реабілітації ветеранів. Фахівці центру – найкращі в Україні щодо теми психологічних розладів, постконтузійного синдрому – це їхня основна робота.

Загалом, ці розповіді на таку специфічну тему є дуже цікавими та зрозумілими навіть для непідготовлених слухачів. Ви можете в цьому впевнитися, переглянувши записи вебінарів на сторінці БФ «Карітас» за посиланнями:

перша частина 

https://www.facebook.com/Caritas.in.Kyiv/videos/828423667980230

друга частина

https://www.facebook.com/Caritas.in.Kyiv/videos/240928810754872

Зокрема, ви дізнаєтеся, чому назви хвороби відрізняють в англомовних, україномовних та російськомовних джерелах, як різко змінилося ставлення лікарів до контузій усього лише в 1998 році, чому американці проводять обстеження всіх, хто перебував на відстані до 50 метрів від вибуху, чого удар був зліва, а болить – справа, а також про багато іншого. Цікаво, що постконтузійний синдром у деяких симптомах збігається із посттравматичним стресовим розладом, але лікувати його слід окремо. Ігнорування цього може спричинити небажані наслідки для психічного й фізичного здоров’я.

На відео невролог і психолог розповідають, що можна зробити корисного для самостійного покращення стану – від звичайної усмішки до особливого харчування.

«Не варто розраховувати, що в якійсь чудодійній лікарні вам поставлять чарівну крапельницю, і ви поїдете здоровим додому, – зауважує невролог. – Це все дурня! Надзвичайні результати дає тільки комплексна робота над собою, власним тілом і психічним станом».

Подивіться відео, якщо ви чи ваші близькі зазнали контузії, дізнайтесь, як спланувати індивідуальне лікування. Головна лікарка зазначає: у «Лісової поляни» є змога приймати громадян з усієї України, причому як військовослужбовців, так і добровольців, які ще не мають статусу УБД.

14
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації, Реабілітація