Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…
Соціальний захист є чи не найважливішою гарантією забезпечення реалізації конституційних прав і свобод військовослужбовців. Невіддільною його частиною є реалізація права армійців на відпочинок. Проте наразі порядок надання відпусток воїнам в особливий період не зовсім відповідає реаліям часу і потребує нагального доопрацювання, переконаний директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв.
Ще у 2014 році внесено зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», визначивши порядок надання відпусток в особливий період.
З огляду на це наразі військовослужбовці ЗСУ мають право на отримання таких відпусток:
— щорічної основної відпустки (крім військовослужбовців строкової військової служби) без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець;
— канікулярної відпустки курсантам (слухачам) вищих військових навчальних закладів, а також вишів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки;
— відпустки військовослужбовцям строкової військової служби;
— відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів;
— відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю й пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
— відпусток у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії.
Утім, в особливий період військовослужбовці не можуть скористатися правом на додаткову відпустку як учасники бойових дій зі збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік, додаткову відпустку через навчання, творчу відпустку, соціальну відпустку для деяких категорій (відпустка у зв’язку з вагітністю й пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або до шести років за медичними показниками), додаткову відпустку військовослужбовцям, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда тощо.
— Для уникнення соціальної несправедливості, у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (реєстраційний № 2343 від 29.10.2019), який вже ухвалено за основу і підготовлено до другого читання, — зазначає Назім Агаєв. – Пропонується, зокрема, розширити перелік відпусток, що надають під час дії особливого періоду (зокрема, відпустки на навчання й відпустки учасникам бойових дій тощо), надання можливості замінювати частину щорічної основної відпустки грошовою компенсацією, розділяти відпустку більш як на дві частини тощо.
Важливим є врегулювання питання надання курсантам (слухачам) військових вишів та закладів вищої освіти, які мають у своєму складі військові інститути, факультети чи кафедри військової підготовки, соціальної відпустки, пов’язаної з перервою в навчанні у зв’язку з обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої програми.
— Основою будь-якої армії є люди. У нас багато професіоналів військової справи, знання, досвід і вміння яких вкрай необхідні державі в умовах війни. Тому створення гідних умов для проходження військової служби, зокрема, й реалізація права на відпочинок військовослужбовців, є пріоритетними в роботі Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення МОУ. Ми розуміємо, що вдосконалення «соціального пакета» воїна підвищить престиж служби у Збройних Силах, зробить її привабливою та перспективною, розв’яже питання комплектування, підніме рівень бойової спроможності, — резюмує Назім Агаєв.
Майбутній флагман ВМС ЗС України провів тренувальні стрільби. Корвет «Іван Мазепа» зараз проходить державні випробування у морських водах Туреччини.
На тимчасово окупованій Луганщині росіяни зробили обов’язковою участь студентів фейкових ВНЗ у «русі перших».
Бійці підрозділу ЦСО «А» СБУ поділилися кадрами знищення ворожих РСЗВ «Град».
П’ятьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон з Угорщиною через річку Тиса, затримали прикордонники відділу «Вилок» Мукачівського загону.
Від початку доби на фронті відбулося 108 бойових зіткнень. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському і Курахівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський опублікував відео, яке демонструє ефективну роботу Сил оборони України з ліквідації російських загарбників та їх техніки.
Захищаємо світ
Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…