ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Військові ліцеї потребують чіткої державної стратегії

Важливо Вишкіл Новини
Прочитаєте за: 5 хв. 14 Грудня 2020, 19:27

За роки незалежності в Україні створено низку ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою. Всі вони мають особливості функціонування як закладів освіти, проте всі працюють, керуючись відповідною постановою Кабміну. Вітчизняне законодавство в останні роки досить відчутно змінилося, що зумовлює необхідність розроблення нової Постанови, яка врахує поточну ситуацію в державі та стратегічну перспективу. Проєкт документа надіслано для опрацювання на місцях. Утім, він виявився далеко не оптимальним.

Аби обговорити проєкт цього нормативного документа, на базі Львівського ліцею імені Героїв Крут відбулася нарада керівників спеціалізованих закладів освіти військово-фізичного профілю. Участь у нараді, окрім Львова, взяли очільники ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з Волині — полковник Павло Боснюк, Кам’янця-Подільського — полковник Олександр Рощук, з Острога — полковник Ігор Приступа, зі Збаража — полковник Вадим Ластовицький та дистанційно з Кремінної Луганської області — бригадний генерал Валерій Ємбаков.

Кожен з очільників і представників закладів освіти добре знає поточну ситуацію з військовими ліцеями, обласними навчальними закладами з посиленою військово-фізичною підготовкою у регіоні й державі загалом. Тому учасники відмітили відсутність у державі єдиної чіткої політики, спрямованої на формування кадрів для системи безпеки та оборони.

На сьомому році війни з російським агресором замість того, щоб готувати якісних випускників для подальшого курсантського вишколу у вищих навчальних закладах сектору оборони держави, військовим ліцеям натомість потрібно далі експериментувати, боротися з чиновниками різних рівнів і пристосовуватися до не завжди сприятливих умов функціонування.

Начальник Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут полковник Юрій Гусар зазначив, що під час колегіального обговорення запропонованого проєкту урядової постанови «Про затвердження Положення про військовий (військово-морський, військово-спортивний) ліцей і ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» з’ясувалося: документ насправді суперечливий з багатьох важливих питань і часто не відповідає законодавству в царині освіти.

— Робота триватиме, — наголосив він. — Оскільки це дуже серйозне стратегічне питання для сектору оборони. І ми, керівники військових ліцеїв на місцях, перейнялися цією темою, бо йдеться про майбутнє силових структур країни. Спираючись на нові виклики в житті держави, маємо наголосити: роль закладів освіти з військовим чи військово-фізичним профілем треба піднести й закріпити як пріоритетну. Нині говоримо не просто про бачення концепції військово-патріотичного виховання молоді в дусі національних ідей. А про тривалий процес підготовки військового лідера. Фундамент, що формує офіцера з високими лідерськими якостями, здатного на прийняття рішень і виконання поставлених перед ним завдань, закладається саме тут, у стінах військових ліцеїв. Ми говорили про це з іноземними колегами із США, Литви тощо. Державі треба зрозуміти: ліцей — перша й найміцніша ланка ланцюга, який формує національну еліту сил оборони й інших напрямків її функціонування. Бо закладені в юнаків принципи та пріоритети допомагатимуть їм на будь-якому ґрунті діяльності. Тож ухвалена профільна постанова КМУ має вирішувати проблематику військових ліцеїв. Зокрема ми не повинні потерпати від таких проблем, як брак фінансування, відсутність кадрів. Лідерів мають готувати лідери, які вже відбулися. Це основне. Якісний освітній процес вартує того, аби в нього держава вкладала кошти. І цей вид інвестицій має бути пріоритетним. Це друге. І третє — національну систему військово орієнтованої освіти юнацтва потрібно захистити й підтримати у правовому полі, як того вимагають реалії!

Також полковник Юрій Гусар додав, що висновком наради стало оголошення потреби продовжити розроблення «Положення» на фаховому рівні. Адже військово орієнтовані навчальні заклади в Україні, які узагальнюємо під назвою «військовий ліцей», мають неоднорідну структуру підпорядкованості. У меншості ті, що належать до сфери відповідальності Міноборони чи Міносвіти. А переважна більшість — у комунальному підпорядкуванні. Відповідно фінансування йде з місцевих бюджетів, які можуть бути суттєво кориговані. Тож первинну військово орієнтовану освіту можуть поставити в рамки виживання. А цього допустити не можна!

Очільники військових ліцеїв закликали колег активно долучатися до роботи над положенням, бо в цьому аспекті важлива одностайна думка й бачення перспектив. Перші кроки у цьому напрямку зроблені. До того ж виникла ідея створити відповідну громадську асоціацію взаємодопомоги у вихованні військових ліцеїстів.

Інформагентство АрміяInform стежитиме, як просувається робота зі створення стратегії військово орієнтованих навчальних закладів для виховання молоді й інформуватиме читачів про всі важливі подробиці.

Фото з архіву Ліцею імені Героїв Крут

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Ворог планує збільшити чисельність своїх безпілотних систем до понад ста тисяч — Головнокомандувач ЗСУ
Ворог планує збільшити чисельність своїх безпілотних систем до понад ста тисяч — Головнокомандувач ЗСУ

До 1 квітня в рф запланували збільшити чисельність військ безпілотних систем до 101 тисячі військовослужбовців.

Готував страви, а тепер «готує» окупантів: історія бійця «Шефа», який з кухаря став пілотом
Готував страви, а тепер «готує» окупантів: історія бійця «Шефа», який з кухаря став пілотом

Боєць з позивним «Шеф» з батальйону «Перун» 42-ї бригади в цивільному житті керував кухнею, а тепер — екіпажем FPV.

«Зливав», а не зварював: затримали зварювальника-шпигуна, який полював за українською ППО
«Зливав», а не зварював: затримали зварювальника-шпигуна, який полював за українською ППО

Громадянин рф на замовлення ворога їздив по різних регіонах України та відстежував локації Сил оборони, по яких ворог готував ракетно-дронові атаки.

Оздоровчі платять: Міноборони повідомило скільки вже оформили і як отримати
Оздоровчі платять: Міноборони повідомило скільки вже оформили і як отримати

З початку року вже 100 тисяч військових оформили виплату через Армія+.

«Не пам’ятаю, коли останній раз їли»: російські штурмовики зраділи полону
«Не пам’ятаю, коли останній раз їли»: російські штурмовики зраділи полону

Розвідники підрозділу Flamberge 2-го батальйону 3-ї штурмової бригади не лише узяли полонений, але й зняли це на GoPro.

«В пріоритеті те, що летить з вибухівкою»: як зенітні дрони прикривають піхоту
«В пріоритеті те, що летить з вибухівкою»: як зенітні дрони прикривають піхоту

Бійці дивізіону зенітних дронів-перехоплювачів 20-ї бригади оперативного призначення «Любарт» влаштовують росіянам дронопад.

ВАКАНСІЇ
Стрілець-оператор

від 20000 до 120000 грн

Кути

Військова частина А7126

Навідник 23 ОМБр

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Дешифрувальник розвідувальних матеріалів БПЛА

від 50000 до 120000 грн

Миколаїв

79-та окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Кулеметник військової частини

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Водій (служба в ЗСУ за контрактом)

від 30000 до 100000 грн

Іванівка, Одеська обл.

2-й відділ Березівського РТЦК та СП

Стрілець-санітар 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

--- ---