ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Харківщині більша частина осінніх призовників – 18-19-річні

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Грудня 2020, 14:43 0

Із бойовим настроєм і, як кажуть, легким серцем пішов служити строкову до українського війська харків’янин Дмитро. Хлопець був останнім у списку осінніх призовників, яких відібрали в регіоні.

«Службу за контрактом розцінюю як майбутню справу свого життя»

— Мені 18 років і коли прийшла повістка з військкомату, то нормально поставився до цього, без якогось остраху чи хвилювання, — каже Дмитро. —  Більшість моїх рідних служили і нічого з ними не сталося. Армійське життя згадують добрим словом і вважають, що це їм допомогло переносити життєві випробування. Тому настав час й мені пройти цю школу чоловіків.

Позитивний настрій призовника на службу живиться досить чітким баченням майбутнього. Торік юнак закінчив центр професійно-технічної освіти і встиг попрацював слюсарем на одному з приватних підприємств. Але нині думає зайнятися іншим видом діяльності.

— Службу за контрактом розцінюю як майбутню справу свого життя. Тому спочатку прослужу шість місяців строковиком, а потім, скоріше за все, підпишу контракт, — говорить Дмитро.

Тож, на Харківщині поставлено крапку у відборі й відправленні до армії 1150 юнаків. Проте сама кампанія «Осінь-2020» завершиться 31 грудня, як зазначено у відповідних документах.

За словами військового комісара Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Юрія Калгушкіна, впродовж вересня-грудня його підлеглі попрацювали з понад 36 тисячами юнаків, які відповідають усім вимогам до призовників.

Патріотичні настрої серед призовників

— Робота з особами призовного віку — це складний процес. Ми всебічно вивчаємо кожного військовозобов’язаного і вже тепер думаємо про весняний призов. Пропонуємо хлопцям замислитися над кар’єрою офіцера ЗСУ чи піти шляхом воїна-контрактника. Також розглядаємо і можливість надання відстрочки від призову. Оформлюємо документи і для правоохоронних органів за ухиляння від служби. Тож роботи до кінця року чимало, — пояснив полковник Юрій Калгушкін.

До речі, серед осінніх новобранців приблизно 600 осіб – це 18-19-річні юнаки, які написали добровільну згоду на призов. Ці наймолодші воїни патріотично налаштовані, не ховалися від повісток і здебільшого хочуть скоріше відслужити, щоб потім спокійно будувати своє життя. Є й такі, які хочуть після певного часу служби підписати контракт і залишитися в армії.

Приписці підлягає близько 8000 мешканців Харківщини

Також у Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки зазначили, що з першими днями наступного року в регіоні, як і в Україні, стартує приписка юнаків 2004-го року народження при районних ТЦК та СП.

— Уже традиційно фінал осіннього призову – це старт приписці. З 1 січня до 31 березня 2021-го викличемо близько 8 тисяч юнаків, щоб розглянути кожного на предмет придатності до військової служби. Саме зараз складаємо спеціальні графіки відвідування ТЦК та СП, щоб врахувати всі карантинні обмеження. Тому прошу всіх сімнадцятирічних хлопців зрозуміти важливість цього заходу й своєчасно прийти до нас за повісткою, — уточнив полковник Юрій Калгушкін.

5
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини