ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна напередодні головування Швеції в ОБСЄ нагадала про «червоні лінії» щодо Донбасу

Прочитаєте за: < 1 хв. 9 Грудня 2020, 10:53 4

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом обговорили безпекову ситуацію, зокрема, на Сході України напередодні головування Швеції в ОБСЄ з 1 січня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба РНБО України.

Секретар Ради заявив, що позиція України щодо «Мінських домовленостей» залишається незмінною: РФ має вивести війська з тимчасово окупованих територій і повернути Україні контроль за українсько-російським кордоном.

За словами Олексія Данілова, компроміси у переговорному процесі можливі, але не на шкоду нашим національним інтересам. Українська сторона «ніколи не перейде «червоні лінії».

«Ми разом з міжнародними партнерами прагнемо спільними зусиллями припинити війну», – наголосив він.

Своєю чергою пан Посол зазначив, що позиція Швеції, яка 1 січня наступного року перебере у Албанії головування в ОБСЄ на 2021 рік, полягає у «захисті європейського безпекового порядку, який базується на трьох принципах: кордони не можуть бути порушені, конфлікти мають бути вирішені мирними засобами, кожна країна має право самостійно обирати свій шлях, і це повною мірою стосується України», – наголосив пан Тобіас Тиберг, додавши, що його країна «робитиме усе, аби захистити незалежність та цілісність інституцій ОБСЄ».

Посол також заявив, що Україна буде одним з пріоритетів головування Швеції в ОБСЄ.

Читайте нас в Telegram