ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як спецпризначенці знешкодили злочинця, який захопив реактивний літак

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Грудня 2020, 13:38 1

Легкий реактивний літак Як-40 припаркований на стоянці. Усередині літального апарату ховається терорист. До нього стрімко наближаються дві броньовані автівки зі спецпризначенцями. Злагоджені дії двох штурмових груп дозволяють за лічені хвилини дістатися салону літака й знешкодити порушника. Саме так тренуються офіцери Центру спеціального призначення протидії диверсіям та терористичним актам Військової служби правопорядку в ЗС України.

Чим пояснюють інтенсивність тренувань?

За словами командира військової частини підполковника Богдана Столярчука, бойовій підготовці приділяють особливу увагу з огляду на завдання, які вони виконують.

– Керівництвом Головного управління ВСП у ЗСУ поставлено завдання зробити акцент у бойовій підготовці саме на веденні поліцейських операцій. Особовий склад готується до виконання таких завдань. Відповідно до нормативних документів, офіцери Центру беруть участь у запобіганні диверсійним проявам і злочинам терористичної спрямованості на військових об’єктах. Цим пояснюється інтенсивність та насиченість наших тренувань, – розповів Богдан Столярчук.

Тим часом дві групи на автівках наближаються до літака Як-40, аби відпрацювати штурм та захопити злочинця. Роботу спецпризначенців із даху будівлі «страхує» майстерно замаскований снайпер.

Снайпер контролював ніс літака

Командир групи з позивним «Пушкін» пояснив деталі операції:

– Сьогодні ми відпрацювали штурмові дії двома групами під прикриттям снайпера і знешкодження терориста. Перша група штурмувала з бойової машини, а саме посадку на крило і контроль з ілюмінатора. Під час відкриття ілюмінатора вони контролювали терориста, який був у салоні літака. Оглядали всі позиції у полі зору. Друга штурмова група на бойовій машині «Хамер» заїхала з іншого боку і зайшла у хвіст літака. Всі бойові одиниці діяли злагоджено. Снайпер контролював ніс літака. Все зробили на «відмінно», якнайшвидше.

Наступним спецпризначенці відпрацьовують штурм будівлі й знешкодження злочинців, які пересуваються на авто і були примусово зупинені. Нічні сутінки вносять свої корективи, ускладнюючи роботу офіцерів. Група захоплення швидко й рішуче проводить штурм та подальше зачищення будинку.

Змінюємо дислокацію для чергового штурму. Цього разу спецпризначенці оточили автівку з двома злочинцями.

– Кожен із нас відпрацював свій елемент. Одна машина стояла попереду порушників, аби контролювати їх. Дві інші пари спецпризначенців заходили та виймали порушників через двері. Другу автівку ми задіяли для перевезення затриманих, – пояснив «Пушкін».

Часто спецпризначенці ВСП виконують завдання разом із колегами з Сил спеціальних операцій. І не пасуть задніх.

Фото – Дмитро Юрченко

Відео – Світлана Борисова

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини, Репортаж