ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Поєднані»: ті, хто захищав і захищає Україну

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Грудня 2020, 12:13 3

В інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану з нагоди Дня ЗС України презентували медіапроєкт «Поєднані», присвячений історіям військових і добровольців минулих часів і сьогодення.

Загалом у проєкті зібрана історія 21 захисника України з Дніпра, Полтави та Харкова — по 7 історій з кожної області. Автори проєкту поєднали військові персоналії XX і XXI століть, зокрема УНР, ОУН та УПА, щоб розповісти про патріотів зі східних регіонів України.

На презентації гості могли поспілкуватися з героями проєкту, переглянути відеоролики про військових, виставку плакатів з учасниками російсько-української війни та архівні світлини армії УНР, ОУН, УПА.

На відео та фотознімках — чоловіки й жінки, кадрові військові й добровольці, офіцери й рядові, яких об’єднала війна, історія, мала батьківщина, мотивація та ідея.

— Виникла ідея зруйнувати стереотип, що на сході України немає патріотів, і вони чекають, що прийдуть люди із західної України й захистять їх. Це абсолютно не так, ми вирішили в медійний спосіб цю проблему показати. І зібрали історії людей з Донеччини й Луганщини та показали, що вони захищали не лише Україну, а й свою малу батьківщину, — розповіла керівниця проєкту Каріна Дорошенко.

За її словами, вперше проєкт презентували у 2017 році.

— Ми вирішили продовжувати. Адже існує стереотип, що південна й східна частина України дуже піддаються російській пропаганді, й у них довго не було проукраїнських поглядів. Ми вирішили зробити серію відео про військових родом зі східних і південних регіонів. Так ми розвивали наш проєкт 4 роки. Перший рік — Донеччина й Луганщина, другий — Крим, Запоріжжя й Херсон. Далі — Одеса, Миколаїв, Кропивницький. І цього року презентуємо проєкт, який охоплює вихідців з Полтавщини, Дніпра й Харкова, — зазначила Каріна Дорошенко.

На презентації виступив один з героїв проєкту — генерал-майор ЗС України й заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос. Звертаючись до присутніх, він зауважив, що автори проєкту приділили увагу не тільки військовим, а й цивільним, які добровільно пішли на фронт у 2014 році.

— Незалежно від того, про кого вони знімають, треба обирати таких людей, які у свій час змогли об’єднатись і зробити те, що мали. Завдання військових — все життя захищати Батьківщину. А ось цивільні, які покинули нормальне життя, прийшли рядовими, офіцерами воювати — це сприймалося по-іншому. У 2014 році навколо мене були хлопці із Запорізької, Полтавської, Житомирської, Львівської областей. І тоді нас об’єднувала навіть не мова. А об’єднувало те, що ми — українці, що у нас є ворог, який хоче зробити так, щоб ми не були українцями, — наголосив заступник Секретаря Радбезу.

Серед інших учасників — колишній військовик ЗСУ, звільнений з полону у 2017 році, ветеран війни на Донбасі Андрій Бессараб; медик полку «Азов» Олена Мусійчук; лейтенант і срібний призер Ігор Нескорених Юрій Дмитренко; військовослужбовець окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Іван Начовний і Герой України, командувач 95-ї окремої аеромобільної бригади генерал-лейтенант Михайло Забродський.

Медіапроєкт «Поєднані» реалізовано за підтримки відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України. Партнером заходу є Національний музей Революції Гідності.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram