ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Львівщині ветерани АТО/ООС готуються до міжнародних «Ігор Нескорених»

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Грудня 2020, 12:09

Вперше в Західному реабілітаційно-спортивному центрі на Львівщині національна збірна команда «Ігор Нескорених» проходить підготовку до міжнародних змагань Invictus Games The Hague 2020-One, повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів України.

До центру на навчально-тренувальний збір з’їхалися ветерани з різних куточків України. Щоденні заняття спортом починаються із дихальних вправ, які допомагають розслабити м’язи та налаштовують на кількагодинну роботу в тренажерному залі. Кожен учасник збірної працює на тренажері, що максимально допомагає підготуватись до змагань у певному виді спорту, – для когось це легка атлетика, для когось плавання або пауерліфтинг.

–Коли побачив соціальну рекламу змагань «Ігор Нескорених» після операції – як хлопці на протезах бігають, займаються, одразу подумав, що було б круто стати одним із них. Оскільки я з дитинства люблю спорт, вирішив долучитися, – розповідає ветеран Ігор Галушка, який  під час бойових дій на Сході дістав наскрізне поранення в голову.

У «Іграх Нескорених» існує принцип рівний рівному: до змагань учасників збірної готують теж ветерани, ті, хто вже брав участь у міжнародних змаганнях.  Підготовкою до змагань зі стрільби з лука займається Дмитро Сидорук, ветеран, майстер спорту міжнародного класу та чемпіон світу серед юніорів. За його словами, специфіка ветеранського спорту в тому, щоб кожен вид спорту адаптувати під конкретного ветерана. У стрільбі з лука, приміром, ветерани з ампутованою рукою можуть стріляти за допомогою щелепи.

–Загалом стрільба з лука – це дуже адаптивний вид спорту – практично зі всіма пораненнями можна все ж знайти можливість стріляти – тут поєднується статика та динаміка. Для нас Invictus є своєрідною спілкою, завдяки якій ми, з різних куточків України, тренуючись разом до змагань, маємо можливість комунікувати та співпрацювати. Це дуже важливо для соціалізації та адаптації, – зауважує Дмитро.

Він зазначає, що навіть ветерани, яким не пощастило потрапити до національної збірної продовжують тренувальний процес: знайшли тренерів, зали.

«Вони готуються до наступних відбіркових змагань, для них цей міжнародний старт є надзвичайно великою мотивацією. Концепція Ігор у тому, що склад національної збірної щороку оновлюється,  тому не потрапивши одного року, ветерани мають мотивацію готуватись до наступних відбіркових змагань».

Перед поїздкою у Гаагу в українських ветеранів заплановані ще два навчально-тренувальні збори: у лютому та квітні перед від’їздом на змагання. Також заплановані окремі табори для тих, хто братиме участь у командних змаганнях з баскетболу на візках.

Нагадуємо, що до складу української збірної входить 20 ветеранів. Міжнародні змагання Invictus Games The Hague 2020-One пройдуть 29 травня – 5 червня 2021 року у Нідерландах.

Читайте нас у Facebook