ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Луганщині порушено 9 кримінальних справ та 261 адмінпровадження щодо призовників-ухилянтів

Прочитаєте за: 4 хв. 8 Грудня 2020, 18:28

Наприкінці листопада з Луганського обласного призовного пункту м. Сєвєродонецька відбулася остання відправка призовників до лав Збройних Cил України та інших військових формувань. Наша кореспондентка зустрілася з представником обласного ТЦК та СП, щоб підбити підсумки цьогорічної призовної кампанії в Луганській області. На найбільш актуальні запитання відповів тимчасовий виконувач обов’язків заступника військового комісара – начальника сектору комплектування Луганського ОТЦК та СП підполковник Микола Лисенко.

– Миколо Івановичу, чи було в області виконано план цьогорічної осінньої призовної кампанії?

Так, за період осіннього призову – з 1 жовтня, з Луганщини до лав Збройних Сил України та інших військових формувань відправлено близько 230 призовників – це 100% виконання поставленого завдання. Загалом цього року ТЦК та СП призвали 520 юнаків.

– Який відсоток 18–19-річних хлопців, які особисто виявили бажання проходити службу?

З практики цьогорічної призовної кампанії можна сказати, що майже третина юнаків самі звертаються до територіальних центрів комплектування з бажанням проходити строкову службу, зокрема 18–19-річні юнаки. І, взагалі, тенденції обнадійливі – хлопці в нас справжні патріоти, до армії йдуть, розуміючи, що потрібні державі.

– Як карантин вплинув на цьогорічний призов?

Звісно, карантинні обмеження внесли свої корективи. Через пандемію було перенесено весняний призов. Також через обмеження руху транспорту багато призовників не змогли вчасно, а деякі взагалі, прибути до призовних комісій. Але незважаючи на це, всі заходи кампанії як весняної, так і осінньої відбувались, як і раніше, тільки з дотриманням вимог карантину. На вимогу Міністерства оборони всі призовники тестувались на COVID-19. Спільно з Департаментом охорони здоров’я Луганської ОДА в райвійськкоматах під час відправлення хлопців до обласного збірного пункту організували діагностику на вірусну інфекцію експрес-методом. А вже тут з вибуттям до місць проходження служби їм провели тестування на коронавірус методом ІФА.

– У продовження медичної теми, яку кількість призовників визнано непридатними для проходження служби? Які захворювання найпоширеніші?

Під час проходження медичних комісій близько 10% юнаків були визнані непридатними до військової служби. Більшість з них мають хронічні захворювання. Переважно виявляють такі патології, як плоскостопість, викривлення хребта, порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

– Миколо Івановичу, розкажіть, до яких хитрощів вдаються призовники, аби уникнути проходження строкової служби?

Є такі, які всіляко уникають ідентифікації особи. Наприклад, під час адресного обходу, який здійснюють представники районних ТЦК та СП, представляються іншими прізвищами. З такими призовниками ми проводимо всебічну роботу. Обов’язково роз’яснюємо правила військового обліку, відповідальність, яка настає в разі неявки на відправлення до місць проходження служби. Так, наприклад, за перше півріччя цього року порушено 9 кримінальних справ та 261 адміністративне провадження стосовно призовників, які ухиляються від проходження строкової служби.

Як ви вважаєте, внесення змін у законодавство змінить ставлення призовників до строкової служби?

Безумовно, збільшення штрафів призведе до більшої дисциплінованості призовників. Але, на мою думку, до цього питання треба підходити комплексно. По-перше, необхідне оновлення законодавчої бази щодо призову на строкову військову службу. По-друге, потрібен контроль за перетином призовниками державного кордону, дієва участь органів Національної поліції в розшуку призовників, контроль перетину блокпостів у межах області. Також необхідна і реальна, а не тільки на папері, робота місцевих органів влади щодо розшуку осіб, які переховуються від армії.

– Луганська та Донецька області – території, де значний вплив має російська пропаганда. Розкажіть, як вдалося досягти того, що сьогодні й 18-річні йдуть в армію за власним бажанням?

Ми постійно працюємо як з призовниками, так і з їхніми батьками. Представники районних та міських ТЦК та СП у шкільних навчальних закладах та закладах професійної освіти проводять роз’яснювальну роботу щодо переваг та особливостей проходження служби із залученням тих, хто вже пройшов цей шлях або хто пов’язав життя з військовою службою. Активно в цьому нам допомагають і представники Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії». Ми і їх вихованців просимо розповідати цивільній молоді, що бути військовим – це круто. Усе-таки така інформація краще сприймається на психологічному рівні, коли про це розповідають однолітки.

2
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram