ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ВМС погодились на норвезькі ракети на британських катерах та просять зробити два з них тральщиками

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Грудня 2020, 10:52 5

Командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа обговорив актуальні питання співпраці з аташе з питань оборони при посольстві Великої Британії в Україні комодором Королівських ВМС Тімом Вудсом, зокрема питання отримання нових зразків озброєння.

Джерело в Міністерстві оборони розповіло, що розмова з британським аташе стосувалася будівництва ракетних катерів для України шляхом кредиту, наданого Сполученим Королівством. За даними видання, командувач ВМС України дав попередню згоду на оснащення катерів норвезькими протикорабельними ракетами Naval Strike Missile (NSM), що фігурували в первинному проєкті, і висловив бажання посилити артилерійське озброєння катерів шляхом установки гармат більшого калібру. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages з посиланням на  видання «Думская».

Раніше командування ВМСУ наполягало на тому, щоб озброїти катери морською версією вітчизняного ракетного комплексу «Нептун», яка наразі лише починає розроблятися.

Зміна артилерійської складової позначиться на вартості й центруванні катерів, але британці пообіцяли зробити відповідні розрахунки, щоб зрозуміти всі ризики такого рішення.

Крім того, за словами співрозмовника видання «Думская», контр-адмірал Неїжпапа висловив бажання будувати на британських і українських верфях не вісім ракетних катерів, а шість. Ще дві одиниці, на його думку, повинні стати тральщиками, які необхідні ВМСУ.

Також видання супроводило публікацію попереднім ескізом ракетного катера для ВМСУ.

Зауважимо, що зображення показане одеським виданням як попередній ескіз ракетного катера для ВМСУ, відповідає проєкту ARES 150 FAMB FAC, що пропонується турецькою компанією ARES Shipyard, та розроблений на основі британського проєкту NG957.

10
1
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Озброєння та техніка