ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Віртуальна екскурсія в «нутрощі» танка, або VR-технології в освітньому процесі

Військовий вишкіл Публікації
1 Грудня 2020, 19:30
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Військова освіта з року в рік зазнає все більших інноваційних підходів, покликаних забезпечити її якість і відповідність світовим стандартам. Нині  практично всі навчальні центри ЗСУ й військові заклади вищої освіти  організовують освітній процес, використовуючи сучасні інформаційні технології.

У контексті модернізації освіти науковці Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» запропонували свій внесок, розробивши мультимедійний програмний комплекс. Він суттєво покращує підготовку фахівців основних військово-технічних спеціальностей Сухопутних військ ЗС України. В основі інновації військових науковців покладено VR-технології – повне або часткове занурення у віртуальний світ. Це дозволяє людині, поміщеній у заздалегідь змодельоване середовище, краще сприймати і розуміти оточуючу дійсність.

«Розважальні» технології тепер у царині військової науки й освіти 

Відтак, технології віртуальної реальності, які зазвичай сприймали як суто розважальну сферу, віднедавна впевнено почали завойовувати нові позиції – у царині військової науки й освіти.

До прототипу цієї розробки входять мультимедійні навчальний посібник, VR-симулятор і клас. Завдяки програмному забезпеченню й технічному обладнанню, перебуваючи за столом у навчальній аудиторії, можна здійснити віртуальну «екскурсію» всередину танка, вивчаючи його озброєння і будову, роботу частин та механізмів.

– Одна зі складових програмного комплексу – тривимірне зображення бойової бронемашини, що імітує взаємодію зі створюваною ним псевдореальністю шляхом впливу на органи чуття людини.  У розробці освоєно зір і слух, також є можливість використання рукавичок, які забезпечать відчуття дотику об’єктів у віртуальній реальності, – розповів завідувач науково-дослідної лабораторії ВІТВ НТУ «ХПІ» Ігор Баркатов.

За словами науковця, використання VR-технологій в освітньому процесі має суттєві переваги: краще сприйняття інформації, вищий рівень мотивації тих, хто навчається, розширення функціональних можливостей викладача в поданні  матеріалу, дистанційне навчання. Зрештою, це якісно впливає на успішність.

– Для оцінки ефективності застосування мультимедійного програмного комплексу дослідили дві групи курсантів – контрольну, яка навчалася за звичною програмою, і експериментальну, у навчанні якої використовували технології віртуальної реальності, – розповідає Ігор Баркатов. – За результатами складання державних іспитів і захисту магістерських, показники другої групи робіт випускників нашого вишу на 10–12% вищі, ніж у першої.

VR-технології відкривають великі можливості для курсантів і викладачів

Методика занять з використанням мультимедійного програмного комплексу може включати як одиночне тренування, так і у двійках або групах. Викладач може ставити завдання, контролювати дії тих, хто навчається, оцінювати виконання вправ у режимі онлайн, перебуваючи поза навчальною аудиторією.

За словами курсантів, лекції, самостійна підготовка чи тренування із застосуванням технологій віртуальної реальності не лише полегшує, а й робить цікавішим процес освоєння матеріально-технічної частини бойової машини.

Після курсу з використанням мультимедійного програмного комплексу курсанти виконують практичні вправи на динамічних тренажерах чи безпосередньо на техніці.

– Це знижує навантаження на тренажерну базу і зберігає моторесурс навчальної техніки, – стверджує Ігор Баркатов. – Без перебільшень, можемо стверджувати: VR-технології відкривають великі можливості для курсантів і  викладачів,  розвиваючи їхній творчий та науковий потенціал. Тому взаємодія освіти з віртуальною реальністю ставатиме тіснішою.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform

Сили оборони вразили завод «Авіатек» у Кірові
Сили оборони вразили завод «Авіатек» у Кірові

Українські війська завдали удару по ворожому авіаційному заводу у Кірові.

Представники ЗСУ здобули ще дві срібні медалі на чемпіонаті світу зі стрільби кульової по рухомій мішені
Представники ЗСУ здобули ще дві срібні медалі на чемпіонаті світу зі стрільби кульової по рухомій мішені

Представники Навчально-спортивної бази літніх видів спорту здобули ще дві срібні медалі на чемпіонаті світу зі стрільби кульової по рухомій мішені.

Від контролю до партнерства: як в Україні вдосконалюють систему гарантування якості оборонної продукції
Від контролю до партнерства: як в Україні вдосконалюють систему гарантування якості оборонної продукції

Сотні мільйонів гривень економії для держави, нові стандарти роботи, відкритий діалог із виробниками та цифровізація процесів.

ССО взяли під контроль лісовий масив, з якого тривалий час не вдавалося вибити противника
ССО взяли під контроль лісовий масив, з якого тривалий час не вдавалося вибити противника

Бійці 3-го полку Сил спеціальних операцій зачистили лісовий масив, у якому тривалий час переховувалися російські підрозділи.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Старший стрілець-оператор, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Запоріжжя

Василівський РТЦК та СП

Olx Оператор БПЛА військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Одеса, Одеська область

WorkUa Оператор відділення радіорозвідки

від 25000 до 55000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Olx Сапер інженерно-саперного підрозділу

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

WorkUa Кухар

від 20000 до 25000 грн

Львів

Військова частина А0583 (ВСП)

RobotaUa Фельдшер, військовослужбовець

від 24000 до 124000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО