ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

З днем народження, військовий Храме!

21 Листопада 2020, 11:28
З днем народження, військовий Храме!

Сьогодні своє престольне свято відзначає одна з найстаріших військових церков – Храм Архистратига Михаїла, що розташований на території військового містечка особового складу Червоноградського гарнізону.  Ось вже близько двох десятків років двері храму цілодобово відчинені для всіх спраглих духовного опертя та молитви.

– Це наша принципова позиція, – наголосив настоятель церкви і військовий капелан, протоієрей Андрій. – Кожен воїн, його дружина чи дитина, або й інші родичі можуть зайти до храму і отримати те духовне наповнення, яке потрібне нам і в хвилини розпачу, і в години радості.

Капеланський храм збудовано на кошти та зусиллями воїнів  Держспецтрансслужби. Спочатку це була порівняно невелика споруда, яку згодом розбудували та оздобили. Особлива гордість парафії – дзвіниця. Кожного, хто потрапляє в цей храм, насамперед зустрічає копія Томосу про автокефалію, що 6 січня 2019 року в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вручив предстоятелеві Православної церкви України митрополитові Київському і всієї України Епіфанію. Також вражають красою і дещо незвичним дизайном «царські врата» ручної роботи. Вони стилізовані під зразок Малого Герба України – тризуба. За словами капелана, так зроблено свідомо, адже перші подібні іконостаси можна було побачити в Америці, де після поразки Національної революції 1917–1921 років оселилось чимало емігрантів з України. Люди прагнули не лише зберегти свою віру, але й національну ідентичність. Саме тому такий український символізм отець Андрій взяв за основу оздоблення військової духовної святині в Україні. А ще тут зберігається хоругва військового підрозділу гарнізону. Воїни називають її духовним прапором свого з’єднання.

– Цю хоругву на моє прохання виготовила Софія – одна з відомих місцевих майстринь, – продовжив розповідь священник. – І тому вона має особливу цінність, адже несе молитву і тепло рук української жінки-берегині.

Також серед унікальних артефактів церкви є столітній хрест та ікона українського князя Миколи Святоші, яку частині передали з Києва. Отець Андрій наголосив, що покликанням Храму Архистратига Михаїла є не навертати людей до тієї чи іншої релігії, адже тут раді всім воїнам, які в силу різних обставин мають потребу в душпастирській опіці. Головне – не боятися бути правдивим перед собою, і тоді дорога до Бога буде прямою і широкою.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Армія і суспільство, Новини