ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«У сценарії спільних навчань України і країн НАТО варто включати переміщення військ» – генерал Бен Ходжес

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Листопада 2020, 16:46

– Цьогорічні навчання «Об’єднані зусилля – 2020» – сигнал, що українські, американські й британські підрозділи можуть швидко долати значні відстані в Чорноморському регіоні та діяти разом, – таку думку висловив співголова Львівського безпекового форуму, командувач Сухопутних військ НАТО в Європі у 2012–2014 роках генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, відповідаючи на запитання журналістів про можливість проводити подібні навчання в майбутньому.

– Усі країни-члени НАТО та партнери Альянсу в Чорноморському регіоні зацікавлені в проведенні спільних навчань. Та мені б хотілося побачити навчання, які б раз на два роки об’єднували такі навчання, як «Сі Бриз», «Шляхетний партнер» тощо в один сценарій, включаючи всі переміщення військ і сил. Оскільки організація таких навчань надзвичайно складна, то робота щодо їхньої підготовки є дуже цінною. Так ми зможемо з’ясувати, якими є труднощі під час переміщення військ. Також було б добре побачити навчання, у яких підрозділи країн-членів НАТО здійснили б марш з бази в Румунії через Молдову в Україну до українських навчальних баз, провели там спільні маневри впродовж кількох тижнів  і повернулися назад. Ми робили такі навчання три роки тому спільно з Грузією, – наголосив Бен Ходжес.

За його словами, тоді підрозділи виїхали з Німеччини, мали навчання в Угорщині, Румунії та Болгарії, а потім Чорним морем потрапили до Грузії. Військові були дуже виснажені, бо три місяці провели в дорозі, але це була чудова демонстрація спроможності.

– Це практика співпраці з союзниками на всьому маршруті, відпрацювання різних методів переміщення. Навчання такого ґатунку спільно з Україною мали б теж гарний ефект. Вони б продемонстрували, що нам небайдужа Україна. Цього року щось подібне ми бачили, це парашутні тренування військових з Великої Британії та України, польоти бомбардувальників Б-52. Це елемент відпрацювання мобільності, – підкреслив він.

Також Бен Ходжес зазначив, що Україна ефективно співпрацює з Румунією в оборонній сфері й у царині проведення спільного вишколу. А подібна співпраця з Туреччиною може стати перспективним напрямком спільних зусиль заради безпеки в регіоні.

Нагадаємо: традиційний Львівський безпековий форум цього року через пандемію COVID-19 відбувається у форматі експертного онлайн-марафону з 9 до 14 листопада.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram