ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Київщині молоді контрактники вперше виконали бойові стрільби з «Піонів»

12 Листопада 2020, 13:18

В окремій артилерійській бригаді імені гетьмана Тараса Трясила триває бойове злагодження підрозділів. Як розповів журналісту АрміяInform командир бригади полковник Олег Шевчук, наразі завершується етап колективної підготовки у складі артилерійських батарей.

– У батареях тривають тактичні навчання з бойовою стрільбою, – розповідає заступник командира частини полковник Сергій Марценюк. – Тривають навчання два дні у кожній батареї. Це – завершальний етап колективної підготовки підрозділів, вінець їхнього злагодження, після якого вони отримують оцінку своєї бойової готовності та допускаються до виконання завдань за призначенням.

Тактичні навчання з бойовою стрільбою розпочалися під командуванням командира самохідно-артилерійського дивізіону майора Вадима Клюя. Першою відстрілялася батарея, якою командує лейтенант Микола Нечай. На здивоване запитання кореспондента про військове звання комбата у бригаді пояснюють: лейтенант Нечай – досвідчений офіцер із досвідом бойових дій та управління підрозділами. Він починав військову службу, будучи призваним за мобілізацією ще у 2015-му, і пройшов значний бойовий шлях від солдата до заступника начальника штабу дивізіону, а тепер командує батареєю грізних «Піонів».

Під час тактичних навчань з бойовою стрільбою розрахунки діють вдень і вночі, здійснюючи марш до району зосередження та виконуючи весь комплекс елементів навчань, як у реальній бойовій обстановці: займають та маскують район вогневих позицій, виконують вогневі завдання й залишають район.

Як розповів полковник Сергій Марценюк, під час дводенного навчання у самохідно-артилерійській батареї розрахунки перевірили себе і всі самохідні артилерійські установки підрозділу, ведучи з них вогонь бойовими снарядами. До слова, дальність ураження цілей активно-реактивним боєприпасом становить до 46 км, звичайним – до 37,5 км, а маса одного такого снаряда для гармати великої потужності, якою є САУ 2С7 «Піон», становить 110 кг. Тож можна собі уявити, якими кремезними мають бути гармаші, що закидають такі болванки й заряди до казенників своїх «саушок»! А насправді переважна більшість із них – юні бійці, далеко не завжди геркулесової статури, які тільки 2-3 місяці тому під час строкової служби уклали свій перший контракт, вирішивши присвятити життя захисту України!

У бригаді імені гетьмана Тараса Трясила розповідають, що молоді воїни з честю виконали перші у своєму житті бойові стрільби. Найбільше з-поміж них відзначився солдат Андрій Степаненко, якому командування доручило артилерійський розрахунок – він є командиром гармати. Втім, усі без виключення розрахунки знищили визначені цілі – у небо снаряди не відправив жоден. Також командування відзначає екіпаж головного сержанта взводу старшого сержанта Дмитра Сорокового. Він проходить службу вже досить давно, але в ролі командира гармати під час бойових стрільб працював уперше й блискуче впорався із завданням, його розрахунок діяв найбільш злагоджено.

Наступні два дні триватимуть тактичні навчання з бойовою стрільбою у двох інших батареях, після чого пройде бойове злагодження уже всього дивізіону.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook