ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мінветеранів та Представництво НАТО в Україні узгодили систему переходу військовослужбовців, які звільняються, на цивільну кар’єру

26 Листопада 2020, 19:17
Мінветеранів та Представництво НАТО в Україні узгодили систему переходу військовослужбовців, які звільняються, на цивільну кар’єру

Запровадження комплексного підходу до професійної реадаптації військовослужбовців, які планують звільнятися у запас, – такою була тема онлайн зустрічі міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба з Головою Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим  та керівником програми НАТО з перепідготовки та адаптації військовослужбовців Крістофером Штаудтом. Про це інформує пресслужба Мінветеранів.

За словами Сергія Бессараба, незважаючи на зусилля Мінветеранів,  нині потреби ветеранів не можуть бути реалізовані у повному обсязі,  головним чином через неефективну модель надання послуг.

– Одна з причин – відсутність ефективної системи переходу ветеранів з військової кар’єри на цивільну. Це обмежує зусилля органів влади щодо формування дієвої та стійкої політики щодо ветеранів на національному рівні. Міністерство у справах ветеранів готове бути координатором запровадження такого проєкту на рівні відповідних міністерств та відомств, – підкреслив міністр.

Водночас Александер Вінніков зазначив, що реалізація проєкту комплексного підходу до переходу з військової кар’єри на цивільну стане черговим підтвердженням євроатлантичних прагнень України.

За словами  голови Представництва НАТО в Україні, проєкт несе у собі   ветерано-центриський підхід. Відмова від традиційного бюрократичного підходу до роботи з ветеранами мала б безпосередню користь для ветеранів, цивільних громад, Збройних Сил України та країни в цілому.

У рамках співпраці з Мінветеранів, Представництвом НАТО в Україні реалізуються ще два проєкти, які полягають у вивченні та аналізі передового досвіду роботи з ветеранами у державах-членах ЄС та їхньої актуальності для України та розвитку моделі надання послуг, зосередженої на ветеранах.

Стежте за нами в Instagram
Новини, Соціальний захист