ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Додати крові до блакиті неба, отримуємо якісний марун» – завтра відбудуться прем’єри пісень про ДШВ ЗСУ

Прочитаєте за: 5 хв. 20 Листопада 2020, 13:49

21 листопада – День Десантно-штурмових військ. АрміяInform дізналась, що до свята десантники з кожної бригади підготували власні пісні про ДШВ. Але найголовнішою новиною стало те, що готується одразу низка прем’єр пісень про цей рід військ: одну створила відома співачка Христина Панасюк, другу – виконала Зоряна Когут, більш знана за позивним «Коновалець». Наш кореспондент поспілкувався з обома виконавицями.

«Під час стрибка з парашутом я на висоті співала пісню Сашка Положинського «Ніхто, крім нас»

З 2014 року Зоряна Когут брала участь у допомозі армії, але як волонтер – давала концерти для військових. Згодом вирішила підписати контракт із ЗСУ. Для служби обрала 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду, бо батько дівчини з бригадою тримав оборону Луганського аеропорту.

Як народжувалась пісня? Хто брав участь у її створенні? І чи згадуються у музичному творі нові символи ДШВ? Про це читайте у нашому ексклюзивному матеріалі.

– Коли я прийшла служити до ДШВ, то знала, що колись заспіваю пісню про цей рід військ. І це для мене буде велика честь. На жаль, до цього моменту ще не було таких пісень про десант, де б уже згадувались: нове гасло «Завжди перші!», «маруновий берет», сучасна війна, наші полеглі побратими, – розповідає Зоряна.

За її словами, у жовтні вона перебувала в навчальному центрі, коли їй зателефонував майор Роман Сегейда з Командування ДШВ.

– Він розповів, що є ідея створити до Дня ДШВ пісню. Спитав – чи не хочу долучитись? Я одразу погодилась. Хоча попереду ще був місяць на полігоні, вже тоді знала, який посил закласти у таку пісню… 4 листопада написала в Інстаграмі відомому співакові Сашку Положинському, що є така ідея. Навіть не сподівалась, що мені відповість, бо не знайома з ним. Але я шанувальниця його творчості й під час стрибка з парашутом на висоті співала його пісню «Ніхто, крім нас».

«Плануємо, щоб акорди, слова пісні й «мінусовка» були у вільному доступі»

Зоряна каже, що заздалегідь знала: Сашко Положинський – той співак, який зможе відчути, що саме слід передати у такому музичному творі.

– Я йому пояснила, що має бути у пісні. І от наступного дня прокидаюся, а Сашко вже скинув готовий текст… Почали далі працювати над музикою. Коли займаються піснею кілька творчих людей, то у кожного є своє бачення, якою має бути майбутня пісня. Часу до Дня ДШВ було обмаль, тому намагалась вибудувати певний «баланс бачень» – Сашка, аранжувальника, і моє. Весь процес зайняв десь два тижні. Автор – Сашко Положинський, допомагав писати музику, Віталій Калініченко – фронтмен гурту «Веремій», аранжуванням займався Роман Наконечний, суттєво допоміг у роботі й відомий музичний продюсер Володимир Бебешко, – згадує десантниця.

Вона додає, що знає: найкращим критиком, суддею буде слухач – український десантник, який чесно скаже, «пробирає» його пісня чи ні.

– Сашкові Положинському я одразу сказала: не маю мети прославитися як виконавиця. Хочу ославити оновлення мого роду військ… Ми плануємо, щоб акорди, слова пісні й «мінусовка» (музичний супровід пісні без накладеного голосу. – Ред.) були у вільному доступі. Бо люди, які брали участь у творенні пісні, робили це за власним бажанням і як волонтери… Мій батько вже чув пісню. Сказав, що у рядку «додати крові до блакиті неба, отримуємо якісний марун» все сказано про зародження наших Десантно-штурмових військ, – зазначає Зоряна Когут.

Прем`єра пісні «Завжди перші» відбудеться завтра, прослухати її можна буде на Facebook-сторінці Командування ДШВ ЗСУ.

Як через 6 років «бойова» гітара повернулась до господаря

Коментар нашому кореспонденту погодилася дати й Христина Панасюк, яка так само до свята десантників створила нову пісню.

– Вона називається «Крок уперед», друга назва – «ДШВ». Пісня написана якраз до 21 листопада. На її створення надихнула Зоряна Когут з 80-ї бригади. Хочеться, щоб пісня підбадьорювала, несла позитив, упевненість військовим, щоб йдучи у бій з піснею, наші хлопці перемагали, – розповідає Христина Панасюк.

Співачка каже, що від початку бойових дій на сході України її життя тісно пов’язане з ДШВ.

– Перша бригада, куди я приїхала на передову з концертом, була 79-та. Потім 25-та, 80-та, 95-та… Власне, знаю всі бригади ДШВ, всіх їх поважаю і ціную. Взагалі, пісню про десантників написала ще у 2015 році, але там було про блакитні берети та біло-блакитні тільники. Тому вирішила: прийшов час написати про берети кольору марун і підтримати наших військових. Всі десантні бригади стали для мене рідними, приїжджаю до них, бо вони запрошують, і це дуже приємно й надихає, – ділиться враженнями Христина.

Пісню «Крок уперед» з 21 листопада можна слухати на YouTube-каналі співачки.

18 листопада АрміяInform дізналася, що до Києва «висадився» пісенний десант з військовослужбовців ДШВ ЗСУ. Хлопці, які мають в арсеналі власні пісні про ДШВ, озброївшись гітарами, прибули до наших колег з радіо АрміяFM, щоб записати пісні у студії. Наш кореспондент встиг коротко поспілкуватись з хлопцями й навіть дізнатись цікаву історію гітари з 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗСУ.

У 2014 році соліст ансамблю пісні і танцю ЗСУ заслужений артист України Сергій Юрченко виступав перед воїнами 25-ї опдбр. Після виступу до нього підійшов прапорщик Віталій Піскун та попросив на одну годину гітару соліста, бо інструмент десантника згорів перед цим у бою, а руки скучили за струнами. Сергій Юрченко вирішив залишити інструмент Віталію. Єдине, про що попросив десантника – повернутись живим. Минуло 6 років. Віталій із колегами приїхав до Києва на радіостанцію АрміяFM, де по сусідству розташоване приміщення ансамблю пісні і танцю ЗСУ… Сергій Юрченко був радий дізнатись, що Віталій Пискун живий-здоровий, а гітара шість років чесно «відслужила» у 25-й бригаді!

Прем`єри пісень військовослужбовців ДШВ відбудуться завтра, прослухати їх можна буде теж на Facebook-сторінці Командування ДШВ ЗСУ.

Фото – з особистого архіву Христини Панасюк, Зоряни Когут

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook