ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Близько 2,5 мільйонів топокарт передали на передову харківські картографи

Прочитаєте за: 4 хв. 28 Листопада 2020, 16:06

Колосальний пласт роботи цього року відпрацювали фахівці військово-картографічної частини з Харкова. Вони діють в інтересах підрозділів Збройних Сил України, розташованих у 10 областях, а також воїнів-прикордонників, фахівців ДСНС, співробітників СБУ та інших силовиків, які беруть участь в операції Об’єднаних сил.

Протягом 2020 року харківські картографи підготували до видання близько 80 номенклатурних аркушів топографічних карт різних масштабів і 12 великих полігонів. Також проведено топогеодезичні роботи у 28 військових містечках, видано частинам і підрозділам Об’єднаних сил близько 300 тисяч примірників топографічних чи спеціальних карт різних масштабів. І рік ще не завершився.

— Військовослужбовці частини постійно виконують бойові завдання на Донбасі у складі зведених топогеодезичних груп, — пояснює командир частини підполковник Олександр Матющенко. — 95 % наших військових мають статус учасника бойових дій. Тут, у Харкові, ми також постійно діємо задля Перемоги на Сході держави: готуємо карти та оперативно доправляємо їх до військових користувачів. За понад шість років з початку окупації частини України ми забезпечили підрозділи, що беруть участь в ООС/АТО, вже понад 2,5 мільйонами примірників топографічних і спеціальних карт, різними фотопланами, фотосхемами й іншою картографічною продукцією.

Нещодавно військові картографи доотримали чимало сучасних технічних засобів, як-от: електронний тахеометр Leica, новітній GPS-приймач Leica, трасошукач Leica, топогеодезичний польовий аерофотознімальний комплекс DJAinspire 2, сучасне програмне забезпечення та комп’ютери, а також інша спеціальна техніка.

Більшість сучасних засобів передано військовослужбовцям і цивільним працівникам новоствореного відділення топогеодезичного забезпечення.

— Торік наші молоді фахівці пройшли спеціальне навчання, й після цього всіх допустили до роботи з новітньою топогеодезичною технікою, — розповів начальник відділення майор Дмитрій Гангур. — Приміром, я й ще один офіцер пройшли курси в одній з цивільних фірм Києва та стали дипломованими операторами дронів. А військовослужбовці служби за контрактом пройшли фахову підготовку в Об’єднаному навчально-тренувальному центрі Сил підтримки ЗС України на Хмельниччині. Врахуйте й те, що постійно мінімум один військовослужбовець із відділення перебуває в складі Об’єднаних Сил, а решта — виконують завдання за призначенням у відрядженнях по всій державі.

За словами командування військової частини, фахівцями відділення топогеодезичного забезпечення цього року опрацьовано понад 1,3 тисячі гектарів земель оборонного призначення. Останнє є головним чинником збереження військового майна та протидії можливим корупційним діям.

— У середньому близько семи робочих днів потрібно для проведення польових і камеральних робіт із землеустрою військових містечок Міноборони. Потім усі дані обробляють, узагальнюють і вносять до спеціальної бази даних. На всіх етапах цієї важкої роботи мої підлеглі максимально викладаються й зосереджуються на головному, бо кожна маленька помилка може дорого обійтися, — розповів майор Дмитрій Гангур.

До речі, в цій частині працюють за принципом: «правдивість, точність, оперативність». Також тут борються буквально за кожного свого спеціаліста та проводять відбір фахівців у народному господарстві. Адже хвилі реформування війська тільки цього року «забрали» півтора десятка осіб. Загальне ж навантаження залишилося незмінним і розподілено між іншими членами колективу. Тому нещодавній прихід до частини досвідченого геодезиста старшого сержанта Андрія Рая зміцнив потенціал відділення топогеодезичного забезпечення.

Сорокарічний старший сержант Рай близько 15 років займався землевпорядкуванням у державних чи приватних структурах і своїм досвідом охоче ділиться з товаришами по службі. До того ж він заочно здобуває вищу освіту, щоб найближчим часом стати офіцером. Такі вже його службові та життєві амбіції, що позитивно впливають на інших воїнів-контрактників.

Окрім того, харківські картографи беруть участь у забезпеченні проведення багатьох масштабних навчань у нашій державі із залученням іноземних військових. Майже всі останні карти чи схеми готують до друку за стандартами НАТО з використанням світової геодезичної системи координат WGS-84. Таким чином вони роблять свій вагомий внесок у реформування Українського війська.

Наступного року на цей армійський колектив чекає чимало важливих завдань і поїздок.

Картографи в погонах продовжать працювати на землях Міноборони, забезпечувати воїнів Об’єднаних сил та інших колективів Збройних Сил України топографічною продукцією й удосконалювати свої професійні навички. Робота відбуватиметься на тлі впровадження новітньої технології ArcGIS, що буде пов’язана зі всіма стратегічними галузями України, зокрема й військовою сферою.

— ArcGIS використовують у розвинутих країнах світу. Ця «сім’я» геоінформаційних програмних продуктів значно полегшує роботу різних фахівців. Технологія дасть змогу заощадити державні кошти та поліпшити роботу командира будь-якого рівня. Адже прибувши на якесь нове місце, підрозділ зможе зайти на спеціальний ресурс і швидко отримати інформацію про потрібну територію. Необхідні кошти для цього та інших наших нововведень ми замовили й наступного року приступимо до виконання. Тож попереду ще чимало нових завдань і маленьких перемог картографів, — підсумував командир частини підполковник Олександр Матющенко.

 

16

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook