ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Як працює Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» в умовах пандемії

Публікації Реабілітація для військових
27 Листопада 2020, 16:01
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

– 1 серпня ми відновили оздоровлення пацієнтів. Робимо це і нині, – розповідає заступник начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» підполковник медичної служби Роман Перченко. – Працюємо, як того вимагають санітарно-епідеміологічні норми з недопущення поширення коронавірусної інфекції. Пацієнтів розміщуємо в кімнатах лише по одному. Одразу після приїзду і далі щодня – термометрія. На кожному вході до санаторію – спеціальні пристрої для аерозольної дезінфекції з сенсорами руху. У коридорах – автоматичні дератизатори дезінфекції рук. Щодня в приміщеннях загального користування проводимо дезінфекцію за допомогою спеціальних аерозольних розпилювачів. За потреби видаємо пацієнтам маски, використані – утилізуємо згідно із санітарними вимогами. У Центрі працює сучасна діагностична лабораторія. Наразі вона робить тестування на антитіла COVID-19 двома методами: експрес-аналіз та ІФА-тест. Систематично тестуємо персонал і пацієнтів за показами безкоштовно.

Персонал має чималий досвід роботи в умовах пандемії коронавірусу. Тут проводили обсервації військових, які повертались із закордонних відряджень, курсів, виконання завдань у складі багатонаціональних сил.

 

У 2020 році «Трускавецький» вже оздоровив понад півтори тисячі пацієнтів. Третина з них – військові, які є учасниками бойових дій, понад вісімсот – ветерани та інваліди війни. Держава гарантує їм право на безоплатне санаторно-курортне лікування.

Аби отримати безкоштовну путівку, військовослужбовцю необхідно звернутися до начальника медичної служби військової частини, а ветерану чи інваліду війни – до військового комісаріату за місцем проживання.

– Також до нас прибувають військовослужбовці, які потребують медико-психологічної реабілітації або реабілітаційного лікування в умовах нашого Центру, – зазначає Роман Перченко. – Сюди їх за показами скеровує лікар військового медичного закладу, у якому пацієнт лікується. Профіль санаторію – реабілітація після лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, сечостатевої та ендокринної системи. Якщо така реабілітація завершальна, то після оздоровлення в Центрі військовик повертається в частину, а якщо етапна – то у військовий медичний заклад, звідки прибув.

Нині у Центрі відпочивають та оздоровлюються близько ста двадцяти людей.

– Я приїжджаю сюди вже не вперше, – каже пані Людмила. – І щороку бачу, як тут все змінюється, ремонтується, створюється щось нове. Залюбки приїду сюди знову.

Ключову роль у «Трускавецькому», як і в інших закладах краю, відведено мінеральним водам. Знаменита цілюща «Нафтуся» – найвідоміша. Є й інші: «Марія», «Софія». Санаторій має власний бювет мінеральних вод. Яку саме вживати, скільки і коли – визначають лікарі. Втім, лише мінеральною водою оздоровлення не обмежується.

– Позиція Командування Медичних сил ЗСУ – військовослужбовець має отримувати оздоровлення і сервіс високого рівня, не гірше, ніж у найкращих конкурентних цивільних санаторіях, – зазначає начальник Центру Василь Вовчанський. – Ми постійно втілюємо її в життя. Пропонуємо комплекс корисних процедур. Мінеральні ванни, різноманітні підводні душі, масажі, озокеритові теплові процедури, рефлексотерапія, ароматерапія, магнітотерапія, соляна кімната, кріосауна. Також крок за кроком покращуємо весь простір перебування пацієнтів. Провели капремонт їдальні, лікувально-діагностичного відділу, багатьох номерів. На цьому не зупиняємося. Весь персонал щодня добре дбає про здоров’я пацієнтів. І якщо треба це робити в умовах пандемії коронавірусу – ми виконаємо завдання з дотриманням усіх вимог безпеки.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform

Перші результати очікуються на початку 2027 року: Президент розповів про роботу над вітчизняною балістикою та системою FREYJA
Перші результати очікуються на початку 2027 року: Президент розповів про роботу над вітчизняною балістикою та системою FREYJA

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що програма FREYJA вже перебуває на етапі активної реалізації.

Президент доручив підготувати спеціальну санкційну операцію проти російського ОПК
Президент доручив підготувати спеціальну санкційну операцію проти російського ОПК

Президент України Володимир Зеленський провів координаційну нараду щодо санкційної політики проти росії.

На Луганщині Apachi розгромили логістику окупантів: уражено електростанцію, АЗС і транспорт
На Луганщині Apachi розгромили логістику окупантів: уражено електростанцію, АЗС і транспорт

Оператори ББпС Apachi 81-ї окремої аеромобільної Слобожанської бригади на Луганщині завдали ударів по ключових об’єктах логістики російських військ.

ВАКАНСІЇ
Olx Головний сержант, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

WorkUa Радіотехнік, інженер (НРК, БПЛА)

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

123 ОБрТрО

WorkUa Майстер відділення перехоплювачів БПЛА (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Olx Навідник-оператор, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

WorkUa Інженер-електронщик (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

WorkUa Артилерист

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

ПУБЛІКАЦІЇ