ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові їдальні забезпечені технологічним обладнанням майже на 90%

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Листопада 2020, 9:14

Про це на брифінгу в пресцентрі АрміяInform заявив заступник начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ полковник Дмитро Наумчик.

– Забезпеченість їдалень технологічним обладнанням становить близько 90 відсотків. Під холодильним, технологічним і столовим обладнанням для їдалень розуміємо все: від ложок, виробничих столів, сковорід до холодильних камер різних об’ємів та температурних режимів. З метою якісного переходу частин на організацію харчування за Каталогом постало питання переоснащення їдалень сучаснішим обладнанням. Тому впроваджено інший підхід до норм забезпечення. У 2016 році видано юстований наказ щодо норм забезпечення їдалень військових частин ЗС України, який постійно вдосконалюється (наразі внесені три зміни до нього. – Ред.). Перші великі закупівлі з часів незалежності України почались у 2018-му, – розповів Дмитро Наумчик.

За його словами, доти закуповували тільки критичну номенклатуру холодильного і технологічного обладнання продовольчої служби.

– Нині триває планове постачання у частини новітнього обладнання, що вже перебуває на складах Збройних Сил. Крім того, до кінця року за підписаними договорами надійде від постачальників обладнання, яким плануємо дозабезпечити військові частини. Щодо стану їдалень, інформую, що, за нашою інформацією, частин, неготових перейти на організацію харчування за Каталогом немає, а стан їдалень задовільний, – зазначив офіцер.

Він додав, що для всіх частин, де харчуються за Каталогом, уже закуплені пароконвектомати.

– Це дуже зручна річ, яку нині використовують для приготування їжі. Пароконвектомат може готувати кілька страв водночас, дозволяє вже не використовувати сковороди тощо. Ти готуєш напівфабрикат, ставиш у цей пристрій, визначаєш програму і страва готується. У ньому є спеціальна комп’ютерна система, яка передбачає різноманітні варіанти приготування, – зауважив заступник начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ полковник Дмитро Наумчик.

Фото – Руслан Тарасов

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram