Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Чужих дітей не буває! Вже давно вирішив колектив 58-го будинку офіцерів і за нагоди час від часу відвідує школи та сиротинці, де вчаться й живуть діти з особливими потребами. Ось і цього разу заїхав до Краковецького навчально-реабілітаційного центру, що на Львівщині.
— Тут навчаються, проходять реабілітацію та здобувають професійну освіту 45 дітей віком від 6 до 17 років, — розповів начальник 58-го будинку офіцерів полковник Віталій Провозін. — Відвідувати сиротинці дуже непросто. А іноді й важко. Особливо там, де живуть і навчаються дітки з фізичними та розумовими вадами. Але це обов’язок цивілізованого суспільства опікуватися ними, спілкуватися та допомагати їм.
Цього разу колектив 58-го будинку офіцерів і військовий капелан з Львівського гарнізону отець Андрій Феденьків передали реабілітаційному центру одяг і солодощі. Зокрема від нашого земляка Тараса Дрофяка, що проживає у США й часто передає допомогу від української діаспори штату Каліфорнія на Батьківщину.
— Добре, що Господь посилає нам небайдужих людей, які готові просто так, без пафосу, зайвої реклами й підтекстів допомагати тим, хто цього найбільше потребує. Зараз багатьом важко — епідемія, втрата роботи. Але коли дивишся в очі особливих дітей, розумієш, що твої проблеми не такі вже й великі, — зазначає отець Андрій Феденьків.
Як розповіла директорка Краковецького навчально-реабілітаційного центру Наталя Франків, тут діти займаються столярною справою, швейною, квітникарством, городництвом.
— Також впроваджується дитяче фермерство, щоб дітки навчилися доглядати за тваринами. У майбутньому ці знання можуть стати професією всього їхнього життя, — зазначила Наталя Франків. — На жаль, карантин обмежив пересування діток. Нині вони не їздять на екскурсії, не відвідують культурні заходи. І такі зустрічі, зокрема з нашими захисниками та благодійниками, їм дуже подобаються.
Як розповів працівник 58-го будинку офіцерів полковник запасу Олександр Поронюк, ще з 2015 року Краковецьким навчально-реабілітаційним центром опікуються і військовослужбовці США, Канади та Польщі. Перебуваючи у місії в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, вони часто навідуються сюди на гостину. І це теж прояв братерства, цивілізованого світосприйняття та дружби.
Унаслідок широкомасштабного вторгнення росії 128 000 кв. км суходолу та 14 000 кв. км акваторії України забруднено вибухонебезпечними предметами.
Інтенсивних обстрілів з боку російських окупантів зазнали населені пункти Ізюмського району Харківської області. Також ворог бив по містах Куп’янськ і Харків.
Спецпризначенці Держприкордонслужби спільно з підрозділами Головного управління розвідки МО України ведуть бої з окупантами у Чорному морі.
Протягом минулої доби російські окупанти понад 20 разів атакували Нікопольщину. Ворог використовував дрони-камікадзе та артилерію.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями окупанти зберігають військову присутність, обстрілюють населені пункти з території рф, проводять диверсійно-розвідувальну діяльність проти України.
Захищаємо світ
від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…