ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Генерал-полковник Руслан Хомчак розповів, чому повільно оновлюється парк автомобільної техніки війська

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Листопада 2020, 16:02 4

На запитання нашого журналіста, чому повільно оновлюється парк автомобільної техніки війська, Головнокомандувач ЗСУ пояснив, що наразі серед пріоритетів технічного оновлення ЗСУ – бойова техніка.

За його словами, з огляду на загрози та фінансові можливості визначено пріоритети, за якими проводиться технічне оновлення війська:

– До прикладу, мені кажуть, треба розвивати ЗРК. Але я вважаю, що нам у першу чергу потрібні протиракетні комплекси. Ми бачимо, що має противник, він може не залітати на нашу територію, але він має засоби, якими може вражати об’єкти на нашій території. Тому нам потрібні протиракетні комплекси, які здатні збивати й ворожі літаки.

«Я неодноразово озвучував: спочатку задовольніть першочергові потреби для війни, потім уже інше. Моє основне завдання — отримати кінцевий продукт, який я правильно застосовуватиму на полі бою для того, щоб вберегти людей, виконати завдання й досягти мети. Наголошую, ми чітко усвідомлюємо: подаємо тільки ті потреби, які необхідні для війська», — зазначив Головнокомандувач ЗС України.

За словами генерал-полковника Руслана Хомчака нині йде формування потреб ДОЗу на 2021 рік. «Ми вже визначилися з потребою бронетехніки для Сухопутних військ. Нам нині не потрібно закуповувати БМП-2, адже на ньому стоїть гармата, яку виробляє тільки Росія. Натомість ми вже маємо свої 30-міліметрові гармати, ми маємо бойові модулі, які після випробування вже найближчим часом мають надійти. Зазначу, що ми повністю БМП-1 і БМП-2 ремонтуємо в Україні. Тож, якщо зробимо глибоку модернізацію БМП-1, це буде актуальна машина й набагато дешевша», — резюмував Головнокомандувач ЗС України.

За словами Руслана Хомчака, скоро дійде черга і до оновлення автомобільного парку. Інше питання, що може нам сьогодні запропонувати вітчизняний виробник. Автомобільний завод КрАЗ нині, м’яко кажучи, переживає не найкращі часи.

– Важливо, щоб техніка відповідала всім нашим вимогам. Щоб виробник дослухався до технічних завдань військових. Варто відмовитись від практики закупівель широкого спектру автомобілів різних зразків та виробників. Бо треба пам’ятати про налагодження ефективної системи технічного обслуговування та ремонту автотехніки, підготовки під нові марки авто спеціалістів. Дуже скоро постане питання про фахівців, запчастини, але чи знайдуться відповіді? У нас є вже бачення, що нам потрібно. У КрАЗа є чимало цікавих напрацювань. Але коли завод запрацює? Питання не до мене. Можливо, хтось скаже, що «мерседес» краще. Але скільки ми таких машин зможемо купити? «Татра» – теж хороша машина. У нас є бачення, щоб «Нептун», «Ураган» були на базі «Татри». У нас немає часу, війську вже необхідна техніка, ми нині воюємо, − розповів Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час зустрічі з представниками провідних ЗМІ.

13
1
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Новини