ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як спецпризначенці відпрацьовують штурмову альпіністику

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Листопада 2020, 19:43 6

Офіцери Центру спеціального призначення протидії диверсіям і терористичним актам Військової служби правопорядку в ЗС України вдосконалюють навички зі штурмової альпіністики та вправляються у повітрянодесантній підготовці.

За словами командира військової частини підполковника Богдана Столярчука, повітрянодесантна та альпіністська підготовка перевіряє на психологічну стійкість військовослужбовців.

— Погодьтеся, не кожна людина надіне парашут та ступить з борту. Під час стрибків можна побачити, як діють молоді офіцери у стресових ситуаціях. Тому кожного старшого лейтенанта, який прибуває до нас, ми «проганяємо» через стрибки. Під час нещодавніх навчально-тренувальних зборів фахівців пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служб ЗСУ кожен армієць з парашутної команди Центру здійснив від 40 до 60 стрибків. Улітку відпрацювали десантування з гелікоптера, — розповів Богдан Столярчук.

Тим часом на висотній споруді Центру група офіцерів відпрацьовує елементи штурмової альпіністики. Командир групи з позивним «Пушкін» пояснює, що для альпіністського вишколу потрібно бути підготовленим як фізично, так і морально. Адже альпіністські роботи становлять підвищену небезпеку.

Відпрацьовуємо без страховки. Твоя страховка — це твоя рука. Якщо не підготовлений фізично, не готовий морально, то не зможеш виконати завдання

— Ми відпрацьовуємо штурмову альпіністику без страховки. Твоя страховка — це твоя рука. Все залежить виключно від тебе. Якщо не підготовлений фізично, не готовий морально, то не зможеш виконати завдання. З новачками нашого Центру розпочинаємо підготовку з бази, тобто зі стрибків від стіни й ходьби. Людині треба навчитися довіряти своїй мотузці. Поступово додаємо перевороти, розвороти, маятник тощо. Коли людина впевнено триматиметься на мотузці та навчиться контролювати її однією рукою, додаємо елементи спорядження та зброю. На відміну від 2014 року, нині з’явилися легші плити до бронежилетів, які дають змогу бути динамічнішими. Вага таких плит у комплекті сягає 7 кілограмів. Плюс каска 1,2 кілограма. Повне спорядження важить у середньому до 10–12 кілограмів, —поділився спецпризначенець «Пушкін».

Під час занять з бойової та спеціальної підготовки підрозділи Центру випробовують новітні зразки форми й спорядження

Тим часом спецпризначенці у складі пар відпрацьовують дії із захоплення будівель прихованим способом. Під час спуску з даху армійці вправляються у переворотах, розворотах на 360 градусів, стрибках догори ногами, контролюють зі зброєю вхід у вікно тощо.

Богдан Столярчук зазначив: під час занять з бойової та спеціальної підготовки підрозділи Центру випробовують новітні зразки форми й спорядження. Також він висловив сподівання, що незабаром його колеги отримають на озброєння нові вітчизняні парашутні системи, з допомогою яких можна  десантуватися з боєприпасами з висот понад 3000 метрів і приземлятися на обмеженій ділянці місцевості.

Фото – Дмитро Юрченко

 

19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Новини