ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Суд дозволив «Харківському конструкторському бюро з машинобудування» сплатити штраф Міноборони на виплат

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Листопада 2020, 15:03

Господарський суд міста Києва дозволив ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування» (ХКБМ) сплатити штраф Міністерству оборони розміром 6 млн грн на виплат.

Відповідне рішення за справою № 910/10229/19 суд ухвалив 10 листопада 2020 року, повідомляє «Мілітарний портал».

Зазначається, що штрафні санкції на ХКБМ були накладені рішенням Господарського суду міста Києва від 4 грудня 2019 р., за яким з держпідприємства стягнуто на користь Міноборони 6 млн грн, а також 267 991,91 грн судового збору на користь Генеральної прокуратури, всього — 6 267 991,91 грн.

Однак виконання рішення суд уже двічі відстрочував — до 15 квітня та 1 листопада 2020 року.

У жовтні 2020 року ХКБМ, що є провідним і координаційним підприємством з розроблення бронетанкової техніки в Україні, звернулося в суд із заявою про розстрочку виконання рішення на 12 місяців, посилаючись на скрутне фінансове становище, наявність у нього зобов’язань за іншими рішеннями судів, що унеможливлює одночасне виконання цього рішення.

Станом на 19 жовтня 2020 року залишок коштів на його рахунках становив 3,9 млн грн, розмір зобов’язань з виплати заробітної плати — 10,7 млн грн, податків до бюджету — 16 млн. Стягувач і прокурор заперечень проти заяви не висловили.

Тож суд погодився, що вилучення грошових коштів на виплату штрафних санкцій призведе до дефіциту обігових коштів для закупівлі комплектовання, що спричинить неможливість виконання державних замовлень, тобто порушить інтереси як боржника, так й інтереси держави, адже підприємство бере участь у посиленні обороноздатності України через розроблення, виготовлення та постачання військової техніки, зокрема для Міноборони та Національної гвардії для проведення операції Об’єднаних сил на сході країни.

Суд вважає, що зазначені обставини істотно перешкоджають виконанню рішення, однак не виключають можливості самостійного виконання боржником рішення суду у цій справі.

Враховуючи наведене, суд зобов’язав боржника сплатити належні на користь Міністерства оборони суми розміром 6 млн грн двома платежами по 500 000 грн кожен протягом листопада-грудня 2020 року та п’ятьма платежами по 1 млн грн кожен протягом січня-травня 2021 року.

Нагадаємо, що у 2019 році ХКБМ було зірвано контракт 2016 року на постачання БТР-4 для Збройних Сил України, термін виконання якого було подовжено після особистого втручання Президента Володимира Зеленського. Перші 12 БТР-4Е за цим контрактом надійшли до ЗСУ у грудні 2019 року, фінальні 4 БТР із 45 замовлених — у серпні 2020 року.

Крім того, у березні 2020 року Військова прокуратура подала позов до суду щодо стягнення з ХКБМ штрафних санкцій у понад 6,3 млн грн за зрив постачання броньованої техніки на замовлення Національної гвардії.

Читайте нас у Facebook
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Водій

від 21000 до 50000 грн

Балта

Військова частина А1559

Діловод, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Запоріжжя

Василівський РТЦК та СП

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Дружківка

Старобільський РТЦК та СП

Командир артилерійського взводу

від 23600 до 123600 грн

Луцьк, Волинська область

--- ---