ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Поради досвідченого військового водія з передової — як готувати авто до зими

Прочитаєте за: 3 хв. 23 Листопада 2020, 19:27

Зима, як правило, не пробачає недбалості ні водіям, ні механікам. Тому подумати про підготовку до холодного сезону краще заздалегідь. Свої поради здогляду за транспортним засобомдає водій окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського старший матрос Олександр Гвоздецький.

У що краще «взути» свого «залізного коня»

За словами Олександра, вибираючи шини, слід враховувати, що тільки зимові шини призначені для того, щоб справлятися з низькими температурами, сльотою, снігом і льодом, якими взимку вкриті дороги в багатьох регіонах. Вони мають більшу глибину протектора, як порівняти з шинами, що використовують у літній період. Це дає краще зчеплення на снігу й ковзкій поверхні.

Для виробництва зимових шин використовують м’якішу гуму, яка йу холод залишається гнучкою. Вибираючи зимові шини, звертайте увагу на індекс швидкості Q. Виробники шин рекомендують не перевищувати швидкість, на яку розрахована шина, це небезпечно та призводить до швидкого зношування.

Узимку навантаження на акумулятори більше

Якщо ви не плануєте використовувати транспортний засіб узимку, Олександр радить зняти акумулятор. За низьких температур розряджений акумулятор може «розмерзнутися». Якщо ж техніка продовжує працювати йу зимовий період, то треба мати на увазі, що зимова експлуатація АКБ супроводжується такими моментами:

  • знижується температура електроліту батареї — зростає його в’язкість, зменшується електропровідність, а тому знижується ефективність процесу зарядження від генератора;
  • запуск холодного двигуна потребує більшої енергії від акумулятора через тривалу й напружену роботу стартера, що призводить до швидкого розрядження АКБ, а також зниження її зарядженості;
  • скорочується тривалість світлового дня, що викликає необхідність тривалішої роботи приладів освітлення і знижує можливість генератора для ефективного підзарядження акумуляторної батареї.

Вплив усього перерахованого вище на стан АКБ посилюється, якщо генератор автомобіля зношений. Тому для подовження строку експлуатації акумулятора Олександр рекомендує контролювали потрібний натяг ременя приводу генератора, стежити за тим, щоб не було «витікання» струму від АКБ. Якщо умови зберігання авто дозволяють, можна відключати акумулятор. Також варто періодично контролювати рівень і щільність електроліту.

Паливна магістраль боїться кристалів парафіну

Щодо паливної системи, її теж слід підготувати до зимової експлуатації. Зі слів водія, найуразливішим місцем паливної магістралі є фільтр тонкого очищення, який стає непрохідним за низьких температур через вищу в’язкість палива та скупчення в ньому кристалів парафінів.Електричний підігрівач, виконаний у вигляді накладної обойми — бандажа, призначений для зовнішньої установки на корпус фільтра тонкого очищення. Підігрівач застосовують для передпускового підігрівання палива у фільтрі, він працює від акумулятора автомобіля.

Щоб не було сюрпризів навесні, взимку двигун треба прогрівати

Якщо ви не плануєте експлуатувати «залізного коня» взимку, треба виконати низку операцій, щоб навесні автомобіль не підвів. Отже, перед тим, як поставити техніку на зберігання, її варто очистити від забруднень і після цього промазати мастилом або спецсумішами. Потрібно попіклуватися, щоб за зиму деталі не постраждали від корозії: Спеціальні суміші захистять транспортний засіб від утворення іржі.

Ослабте паски на двигуні, щоб за низької температури гума не втратила еластичність. Для того, щоб колеса не деформувалися за різких перепадів температури, поставте автомобіль на опори. Якщо гумові ущільнювачі втратять еластичність, може виникнути витікання бензину чи моторного мастила. Низькі температури погіршують ущільнення в гідравлічних елементах трансмісії йу самій гідравлічній системі. Через це навесні водія чекає дорогий ремонт. Щоб уникнути подібних проблем, час від часу треба лише прогрівати двигун.

4
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,