ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У сержантські центри підготовки конкурс 3-4 військовослужбовці на місце

Навчання та тренування Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Листопада 2020, 10:09

Про це на брифінгу в пресцентрі АрміяInform заявив головний старшина ЗСУ − начальник Управління по роботі з сержантським складом Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський, коментуючи побудову системи професійної освіти та підготовки сержантського складу.

Сержантів «вирощують» за чотирирівневою системою вишколу

– Систему профпідготовки сержантського складу в НАТО регламентує документ Non-Commissioned Officer Professional Military Education Reference Curriculum, який вимагає запровадження читирирівневої системи підготовки сержантів. У кожної країни НАТО ця система відрізняється. Наприклад, у США вона вже шестирівнева. У деяких державах це два чи три рівні. А у Бундесвері, наприклад, один рівень, але там військовослужбовець, щоб стати фельдфебелем, навчається приблизно півтора року. Для того, щоб зробити підготовку синхронізованою і сержанти в об’єднаних операціях, у штабах Альянсу розуміли один одного, могли виконувати сумісно певні завдання – НАТО і випустило цей документ, де вказана саме чотирирівнева система, – розповів Олександр Косинський.

За його словами, у згадуваному документі описано вимоги – що кожен із рівнів має передбачати.

– Як правило, 70% цих вимог має врахувати країна, інше – це національна складова. В Україні така чотирирівнева система підготовки створена і функціонує. Курси лідерства базового та середнього рівня проводять уже 4 роки. Ми під них неодноразово вдосконалювали навчальні програми, які переробили в кваліфікаційні стандарти спільно з канадськими фахівцями операції UNIFIER за методологією НАТО Systems Approach to Training. Тобто, базовий та середній рівні в нас настільки вдосконалені, що навіть за відгуками наших курсантів цей вишкіл достатньо інтенсивний, з насиченою практичною складовою, де вивчають процедури ухвалення військових рішень, базовані на стандартах НАТО – TLP, MDMP, – зазначив головний старшина ЗСУ.

Є рішення Міністра оборони, згідно з яким у Національному університеті оборони України мають створити сержантський підрозділ

Олександр Косинський додав, що курси спрямовані на формування сержанта-лідера.

– Підвищений та вищий рівень курсів проводимо третій рік. Над їхніми програмами ще треба попрацювати. Курс вищого рівня проводить раз на рік, підвищеного – двічі на рік на базі Національного університету оборони України збірна команда інструкторів. Ми підбираємо туди сержантів із відповідним рівнем підготовки, освіти, досвіду. Більшість з них навчалися за кордоном. Є рішення Міністра оборони, згідно з яким у Національному університеті оборони України мають створити штатний сержантський підрозділ, який називатиметься Курс лідерства сержантського (старшинського) складу, – підкреслив спікер.

Він зауважив: цей підрозділ проводитиме курси підвищеного і вищого рівнів для сержантів.

– Ми заручилися підтримкою західних колег. Є бачення, як слід ці програми змінити й вдосконалити. Гадаю, з початку 2021-го почнемо працювати над цим. Але це питання другої черги. Головне – система  вже створена і функціонує. У наші центри підготовки сержантського складу черги стоять: на одне місце – конкурс 3-4 військовослужбовці. Щоб систематизувати цей процес, розроблена єдина інструкція вхідного контролю, що визначає, як приймати кандидатів на навчання. Основна мета –  прозорість процесу і конкурсна основа, – підбив підсумок головний старшина ЗСУ − начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗС України старший прапорщик Олександр Косинський.

Фото – Дмитро Юрченко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Група пілотів «Смайлик» 63 окремої механізованої бригади провела виховну роботу з окупантами.

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

До десятка одиниць техніки окупантів разом з десантом спробували прорвати нашу оборону.

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Розвідники окремої десантно-штурмової Таврійської бригади проінспектували з дрона «Донбас-Арену» у Донецьку і виявили російський зенітно-ракетний комплекс «Тор». За місцем його розташування відразу завдав удару HIMARS.

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Бійці батальйону безпілотних систем окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка довго гналися за ворогом і не дали йому втекти.

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

Під час своїх штурмів окупанти намагаються максимально заглушити наші FPV-дрони, від яких зазнають великі втрати.

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Боєць із позивним Хантер першої президентської бригади «Буревій» Нацгвардії у бою впритул застрелив двох окупантів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кінолог-інспектор прикордонної служби

від 21000 до 24000 грн

Мукачівський прикордонний загін

Стpілець, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Інспектор прикордонної служби

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

Водій, кранівник, тракторист-машиніст екскаватора, бульдозера

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв

Військова частина А3476

Стрілець-гранатометник (морська піхота)

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Медбрат

Київ

Військова частина А7039