ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Створення флотилії Військово-Морських Сил ЗС України значно покращило підготовку екіпажів кораблів, катерів і суден флоту

Військовий вишкіл Новини Публікації
18 Листопада 2020, 8:15
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Навіть з урахуванням обмежень, зумовлених поширенням COVID-19, вітчизняному флоту нинішнього року вдалось провести майже всі заплановані заходи міжнародного військового співробітництва та бойової підготовки. 

Про це кореспонденту АрміяInform повідомив начальник управління підготовки берегових військ командування підготовки Командування ВМС ЗС України полковник Олександр Орехов.

Про співпрацю із закордонними партнерами

– Цього  року нам довелось змінити формат проведення деяких заходів, проте Військово-Морські Сили Збройних Сил України змогли продемонструвати свої спроможності проводити міжнародні заходи на високому рівні. Свідченням цьому є, зокрема, успішні результати навчань Warrior Watcher, «Сі Бриз», «Ріверайн», – розповів офіцер.

Водночас  навчання «Сі Бриз» залишається головним міжнародним заходом для ВМС ЗС України з найбільш потужним залученням його учасників. Зокрема, навіть Японія висловила своє бажання взяти участь у «Сі Бризі» наступного року у статусі спостерігача.

Крім того, зростає кількість заходів  типу PASSEX, вони стають більш складними і напруженими. Якщо раніше Україна виділяла один-два кораблі чи катери, то вже цього року було залучено корабельно-катерні групи, до яких увійшла морська авіація, що вимагало більшої майстерності і навченості особового складу вітчизняного флоту.

Також офіцер повідомив, що у 2020 році вперше було залучено фахівців іноземних тренувальних місій «Орбітал» і «ЮНІФАЄР» до підготовки корабельного складу. Разом  із закордонними партнерами українські військові моряки провели навчання з боротьби за живучість кораблів, спільного маневрування, штурманської підготовки тощо.

Про вдосконалення системи бойової підготовки

Як зазначив полковник Олександр Орехов, у 2020 році відбулись суттєві зміни як щодо організації бойової підготовки у військах, так і щодо порядку проведення заходів.

– Завдяки створенню флотилії Військово-Морських Сил ЗС України значно покращилась підготовка екіпажів кораблів, катерів і суден ВМС, вдалось загалом вдосконалити морську культуру особового складу та посилити контроль над заходами, спрямованими на  подальше професійне зростання матросів, старшин та офіцерів корабельного складу вітчизняного флоту. Позитивний досвід такої практики ми плануємо нарощувати і надалі, – повідомив офіцер. 

Також цьогоріч, уперше з 2014 року, за наказом командувача ВМС ЗС України було проведено збір-похід корабельно-катерного складу Флотилії ВМС ЗС України. А ще відновлено проведення заходів декади живучості на кораблях та суднах забезпечення флоту.

Варто відзначити, що, незважаючи на велику кількість кораблів, катерів та суден забезпечення, які цього року перебували на ремонті та відновлювали технічну готовність, загальний рівень наплаваності корабельно-катерного складу не зменшився. Натомість на деяких кораблях, катерах та суднах забезпечення він, навпаки, збільшився втричі. 

Значне зростання рівня заходів бойової підготовки, зокрема вдосконалення рівня підготовки, відбулося серед екіпажів корабельно-катерного угруповання на Азовському морі. Цього року  вдалося збільшити чисельність бойових кораблів, катерів та суден забезпечення ВМС України на Азові, що дало можливість підвищити ефективність виконання завдань із захисту України з морського напрямку.

Триває реалізація пілотного проєкту з підготовки екіпажів кораблів типу «Айленд». Зокрема, розроблено Типовий каталог підготовки за зразком країн НАТО, у якому передбачено перелік навчальних завдань.  Наразі один з екіпажів патрульних катерів уже пройшов підготовку за Каталогом та був успішно сертифікований за новими стандартами.

Підрозділи морської піхоти провели всі необхідні заходи з відновлення боєздатності, на даний час частина з них успішно виконує завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Насамкінець представник  Командування ВМС відзначив, що нинішнього року флотські артилеристи, посівши призові місця у змаганнях на найкращий підрозділ ЗС України, чудово продемонстрували  якість та ефективність підготовки у Військово-Морських Силах. 

Кореспондент АрміяInform

Виросла в окупації, обрала Україну і військову службу, де знайшла своє кохання
Виросла в окупації, обрала Україну і військову службу, де знайшла своє кохання

Дев’ять років Марія з позивним «Барвінок» прожила в окупованому Донецьку.

До розмінування Ормузької протоки готові долучитися дві українські команди з Sea Breeze 2026 — Дмитро Плетенчук
До розмінування Ормузької протоки готові долучитися дві українські команди з Sea Breeze 2026 — Дмитро Плетенчук

Під час Sea Breeze 2026 українські моряки відпрацьовують протимінні операції та готуються до майбутнього розмінування Чорного моря разом із партнерами НАТО.

Нові правила для роботів: експерт-практик про те, як війна в Україні змінює світову індустрію НРК
Нові правила для роботів: експерт-практик про те, як війна в Україні змінює світову індустрію НРК

Український фронт сьогодні диктує нові правила для світового оборонпрому, а війна в Україні стала головним каталізатором «роботизованої революції».

Внаслідок ударів по Запоріжжю травмовано 18 людей, з яких двоє дітей
Внаслідок ударів по Запоріжжю травмовано 18 людей, з яких двоє дітей

Війська окупантів завдали авіаударів по обласному центру Запорізької області.

ВАКАНСІЇ
Olx Стрілець-снайпер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

WorkUa Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вся Україна

65 ОМБр

Olx Водій-електрик | Військова частина А0528

від 22000 до 120000 грн

Одеса, Одеська область

WorkUa Розвідник

від 33000 до 33000 грн

Хмельницький

Хмельницький ОМТЦК та СП

WorkUa Водій категорії B, C, військовослужбовець у Стрий

від 20500 до 50500 грн

Стрий

Військова частина А2847

Olx Такелажник в артилерійський підрозділ

від 20150 до 50150 грн

Луцьк, Волинська область