ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Армія загартовує характер»: голова райдержадміністрації, який пів життя віддав війську

Прочитаєте за: 4 хв. 18 Листопада 2020, 13:39 4

Від курсанта факультету ракет стратегічного призначення (ядерної зброї) до полковника, від Іраку до Луганщини, від кандидата в майстри спорту з туристичного багатоборства до голови райдержадміністрації — життєвий шлях Олександра Зайчука, що приносив йому багато сюрпризів. Проте військовий досвід та вміння рішуче діяти в кризових ситуаціях стало основою життєвого кредо: «Немає вершини, яку не можна подолати».

Довідково. Полковник Олександр Зайчук – колишній військовий, громадський діяч, активіст, учасник Революції Гідності, волонтер. Учасник Української миротворчої місії в Іраку, Міжнародних сил з підтримки миру в Косові, АТО та операції Об’єднаних сил на сході України. З травня 2020 року призначений головою Корецької райдержадміністрації, що на Рівненщині.

Одноманітність – це не про його життя. Так склалося, що доля завжди підносила сюрпризи. Були приємні, інколи не дуже. Проте опускати руки ніколи не приходило на думку. А посаду керівника Корецької райдержадміністрації Олександр Дмитрович бачить як шанс вчергове послужити Україні.

– Мене не лякали труднощі, а очолити такий досвідчений колектив стало честю. Утім, я відчуваю і тягар відповідальності, а тому дослухаюся до кожного, намагаюся йти назустріч мешканцям району і зробити все, аби жителі Кореччини відчули дбайливість держави. На моє переконання, хороший управлінець не той, хто сидить у кабінеті, а той хто сам їде у найвіддаленіші села, спілкується з людьми. А потім, використовуючи важелі управління, втілює державну політику в життя. Намагаюся дотримуватися такого бачення. Хочу, щоб мої побратими, які нині боронять Батьківщину на фронті, повертаючись з передової, бачили позитивні зміни, а їхні родини жили в достатку й комфорті.

Військову службу Олександр Зайчук розпочав в Ізяславі і за час її проходження змінив шість гарнізонів і десять посад. До цього здобував військовий фах у Харківському військовому університеті. Опанував рідкісну спеціальність «інженер авіації та космонавтики».

Призначенню на голову РДА передували проєкти, як-от «Лагідна українізація». Ідея виникла в День святого Миколая у 2016 році під час ротації до Старобільська, що на Луганщині.

Під час відвідин бібліотеки Лиманської школи Олександра Зайчука вразила мала кількість літератури українською, зокрема – дитячої. Завдяки організаторським здібностям ініціатора і небайдужим людям літературу збирали гуртом у Рівному, Львові, Нетішині, Києві й інших містах. Перші посилки-подарунки відправили на Схід напередодні Нового 2017 року, як кажуть, презенти під ялинку.

Завдяки цьому унікальному проєкту діти прифронтового села відпочивали в Карпатах, а малеча з Лимана гостювала у польських сім’ях, музичні гурти із Західної України давали спеціальні концерти мешканцям Луганщини. Ініціатор проєкту теж організовував поїздку в район АТО польського журналіста, письменника та поета Войцеха Пестки, який у прифронтових селах провів кілька літературних вечорів для військових і місцевих жителів.

Після звільнення з лав ЗСУ Олександр Зайчук «Лагідну  українізацію» не згорнув. Тоді планувалася поїздка дітей з Лимана на Рівненщину в туристські походи. Проте пандемія внесла свої корективи… Олександр Дмитрович планує все ж втілити їх у життя наступного літа, якщо дозволить епідеміологічна ситуація.

Вже на посаді голови Корецької районної державної адміністрації продовжує популяризувати військову службу та здоровий спосіб життя серед земляків. У районі діє програма матеріальної підтримки. Зокрема, виплачують грошову допомогу військовим, які зазнали поранень, контузій, травм чи хворіли під час виконання завдань у районі проведення ООС. А ще — родинам загиблих захисників, тим, хто підписав перший контракт. До Дня захисника України проводили конкурс дитячого малюнка. А нещодавно в Корці організували фотовиставку Сергія Бусленка «Палаючий січень», присвячену воїнам-землякам. Експозицію урочисто відкрив Герой України Ігор Гордійчук – уродженець Кореччини.

— Як військовослужбовець у запасі, добре розумію, що саме армія загартовує характер. Це не тільки вміння застосовувати зброю, а й здатність переборювати себе і витискати надлюдські можливості, жертвувати власними інтересами, часто здоров’ям та життям. Це ті якості, які необхідні чиновникам – чоловікам і жінкам, – підсумував Олександр Зайчук.

9
7

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації