ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Військово-морський ліцей – єдиний загальноосвітній навчальний заклад в Україні, де випускники за результатами тестування отримують сертифікат знання англійської мови зразка СМР-1» – Віктор Шмигановський

Інтерв`ю Новини
Прочитаєте за: 6 хв. 17 Листопада 2020, 19:40

2020 рік для Військово-морського ліцею імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного, попри карантинні обмеження, видався доволі насиченим. Про навчальні здобутки та плани на майбутнє журналісту АрміяInform розповів начальник ліцею капітан 1 рангу Віктор Шмигановський.

– Безумовно, найбільшою нашою гордістю є ліцеїсти. Цього року було збільшено набір до навчального закладу. Приємно відзначити, що розширилася і географія вступників. Ми приймали документи з 21 регіону України та навіть з тимчасово окупованих територій, зокрема з Криму та Донецька. Ще одним нашим досягненням став набір 12 дівчат. До їх приходу  ми готувалися, облаштували спальне приміщення та створили всі необхідні побутові умови, – розповідає офіцер. – Особливістю цього навчального року є й те, що ми започаткували навчальний експеримент, який досі не проводив жоден військовий ліцей. Зокрема, ми ввели спеціалізацію повзводно, тобто тепер кожен підрозділ є вузькоспрямованим, так би мовити, більш орієнтованим на певний напрямок підготовки. Відтак один взвод вчиться за напрямком «морська піхота», другий – «артилерія» (флотська й загальновійськова), а ще два – готують корабельний склад.

Варто зазначити, що наступного року очікуємо, що набір вихованців знову збільшиться.

Смуга розвідника, виходи в море та вітрильні регати – звична справа для флотських ліцеїстів

 Протягом року у флотському ліцеї відбувалися польові виходи, шлюпкова та катерна практика.

Що стосується польового виходу, то цього разу він налічував  декілька етапів. Перший – загальновійськовий. Він відбувався на Широколанівському загальновійськовому полігоні. Там з ліцеїстами проводили заняття з тактики, інженерної підготовки, тактичної медицини та вогневої підготовки. Проте справжнім випробуванням на стійкість як фізичну, так і психологічну, стало подолання смуги розвідника з використанням усіх «екшн-спецефектів». Другий етап практики відбувався на базі Навчального центру ВМС та включав тренування на тренажері боротьби за живучість, де ліцеїсти в умовах, максимально наближених до реалій, відпрацьовували дії екіпажу з ліквідації пожежі, аварій трубопроводів, пробоїн корпусу та виходу із затопленого відсіку корабля.

– Наступного року плануємо виходи із залученням підрозділів Військової академії (м. Одеса) на полігоні поблизу Одеси. Вони триватимуть тиждень для нового набору і будуть повністю автономними. Це дозволить нам відсіяти тих, хто зробив помилковий вибір, і налаштувати решту на навчання в нашому ліцеї відповідно до реалій військового життя, – зазначив начальник ліцею.

Крім того, флотські ліцеїсти проходили вишкіл на всіх малих плавзасобах. Зокрема, у  межах програми морської підготовки пройшли вітрильну та шлюпкову практику на ялах, а також закріплювали теоретичні знання на практиці безпосередньо під час виходу в море навчальних катерів.

– Такі заняття позитивно впливають на мотивацію молоді. Наприклад, після походу понад 50% ліцеїстів виявили бажання стати флотськими офіцерами. Звісно, були й ті, хто зрозумів, що хитавиця й перебування в замкненому просторі то не його, – розповідає капітан 1 рангу Віктор Шмигановський. – Також ми маємо гурток з академічної греблі, де з дітьми займається майстер спорту. Вони виявляють зацікавленість. Тож ми плануємо покращити матеріальну базу, зокрема поповнити наш парк плавзасобів байдарками та ялами.

Варто додати, що флотські ліцеїсти – постійні учасники різноманітних регат. Цьогоріч вихованці ліцею взяли участь у трьох. І хоча тренувань було мало, та ліцеїсти завжди здобували призові місця. Також, як зазначив начальник ліцею, навесні був запланований сплав на 200 кілометрів по лиману, але пандемія внесла свої корективи, тому захід перенесли на наступний рік.

Володіння іноземною мовою відкриває нові горизонти для ліцеїстів — майбутніх офіцерів

Як відомо, Військово-морський ліцей – єдиний загальноосвітній навчальний заклад в Україні, де з 2017 року проводять курс підготовки до тестування для визначення рівня знання англійської мови за стандартами НАТО. Тож випускники за результатами тестування отримують сертифікат знання англійської мови зразка СМР-1 (STANAG 6001), що дає змогу безкоштовно навчатись у вищих військових навчальних закладах за кордоном.

— Ми робимо все можливе задля підвищення знань англійської мови наших вихованців. Адже володіння іноземною мовою відкриває нові горизонти для ліцеїстів — майбутніх офіцерів, тому що сучасний офіцер ВМС України повинен володіти англійською мовою на високому рівні, на рівні стандартів НАТО. Тому ми запровадили новий інноваційний метод навчання – відеоуроки з англійської з носіями мови. Вони відбуваються чотири рази на тиждень в онлайн-форматі з викладачами з Балтимору (США). До слова, саме вони звернулися до нас з ініціативою про стажування та навчання в навчальних закладах Америки за рахунок сторони, що приймає, двох наших ліцеїстів, які будуть найкращими у мовній підготовці, – повідомив начальник ліцею.

Також вихованці Військово-морського ліцею імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного щороку долучаються до благодійного проєкту, ініційованому у 2015 році Релігійним товариством українців-католиків «Свята Софія». Йдеться про мовну школу  в селі Заздрість на Тернопільщині. Протягом 10 днів ліцеїсти вивчають англійську мову на п’яти рівнях: базовому, початковому, середньому, вищому та найвищому. Лекції для них проводять викладачі-волонтери зі США та Канади.

Така посилена підготовка сприяє тому, що всі ліцеїсти без проблем здають ЗНО з англійської.

Міжнародний форум військових ліцеїв та навики інформаційної безпеки

Цього року Військово-морський ліцей імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного на запрошення European Security and Defence College (Брюссель) приєднався до Міжнародного форуму військових ліцеїв. У зв’язку з поширенням у світі коронавірусної хвороби COVID-19 захід відбувався у форматі відеоконфереції. Участь у форумі взяли представники понад 20 військових ліцеїв Європейського Союзу та країн-партнерів. Під час заходу координатори разом із членами та кандидатами обговорили подальшу співпрацю. Зокрема, тоді було вирішено провести Європейську Олімпіаду у вигляді написання ліцеїстами есе на тему безпеки в Європі. До конкурсу долучилися і українські ліцеїсти. Результати стануть відомими лише в травні наступного року.

Також обговорюється можливість проведення щорічної міжнародної спартакіади серед військових ліцеїв європейських країн-членів ЄС, а це 32 навчальні заклади, та питання обміну вчителями та ліцеїстами. Зрозуміло, що цього року через світову пандемію дані заходи не вдалося виконати. Втім, очільники військових ліцеїв сподіваються, що вже невдовзі їм вдасться свої плани втілити в життя.

Ще одним досягненням флотського ліцею є створення гуртка «Інформаційна безпека», де вихованці закладу отримують навики, які дозволяють розпізнавати фейки, інформаційні атаки, вчать аналізувати, зважувати та протидіяти їм.

Вихованці вже незабаром можуть отримати загальновійськову смугу перешкод, а в перспективі – і флотську

За словами капітана 1 рангу Віктора Шмигановського, у ліцеї тривають ремонти приміщень, де незабаром буде створено клас з предмета «Захист України», у якому обладнають електронний тир та тир для стрільби з пневматичної зброї, а також дві спортивні кімнати для занять на концептах.

– Концепт – це спеціальний тренажер для греблі. Наразі за допомогою командування підготовки Командування ВМС ЗС України триває процедура їх закупівлі. Також буде придбаний інший спортивний інвентар. Хоча програма суттєво навантажена, але діти знаходять час, щоб займатися спортом. Тому важливо, що керівництво національного флоту підтримує бажання молоді фізично розвиватися, – говорить Віктор Шмигановський. – Крім того, ми плануємо створити спортмайданчик, де можна буде займатися волейболом, мініфутболом, баскетболом і, за бажанням, навіть тенісом.

Також, як розповів офіцер, за допомогою командування підготовки Командування ВМС ЗС України ліцеїсти вже незабаром можуть отримати загальновійськову смугу перешкод, а в перспективі – і флотську.

– Якщо погода дозволить, то план щодо загальновійськової смуги ми реалізуємо ще в цьому році, що ж стосується флотської, то доведеться зачекати. Але воно того вартує, адже вона дозволить імітувати всі ті труднощі, з якими доводиться стикатися морському офіцеру, зокрема хитавицю, трапи,  швартові тощо.  До слова, 60%  елементів із флотської смуги взято до смуги розвідника.

Ще одним приємним сюрпризом для ліцеїстів стане сучасна бібліотека з доступом до інтернет-ресурсів, де робочі місця будуть обладнані сучасними гаджетами. Наразі керівництво ліцею здійснює придбання відповідних сучасних навчальних програм, які значно полегшать ліцеїстам підготовку як до поточних занять, так і до ЗНО.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
У ВМС розповіли, чому росіянам складно застосовувати «калібри»

У ВМС розповіли, чому росіянам складно застосовувати «калібри»

Речник Військово-Морських Сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, чому росіяни застосовують не весь арсенал наявних «калібрів» під час обстрілів.

Понад 1100 окупантів, 64 укриття та 428 БПЛА: втрати ворога на Сході

Понад 1100 окупантів, 64 укриття та 428 БПЛА: втрати ворога на Сході

Протягом доби на східному напрямку російська армія втратила 1101 особа, 9 танків, 11 ББМ та 428 БПЛА.

На Київщині внаслідок ракетного удару рф постраждало двоє осіб

На Київщині внаслідок ракетного удару рф постраждало двоє осіб

Унаслідок падіння уламків ворожої ракети в одному з районів Київської області сталися часткові руйнування приватних житлових будинків та споруд, 2 особи — постраждало.

росія атакувала 111 об’єктів критичної інфраструктури за добу

росія атакувала 111 об’єктів критичної інфраструктури за добу

За минулу добу, 22 червня, російські війська обстріляли територію десяти областей України.

У Харкові завершились аварійно-рятувальні роботи: 2 людей загинуло, ще 53 постраждало

У Харкові завершились аварійно-рятувальні роботи: 2 людей загинуло, ще 53 постраждало

У Харкові завершені аварійно-рятувальні роботи на місці влучання авіабомби у житловий 5-поверховий будинок.

У окупантів на Бахмутському напрямку мінус «буханка», багі та дві гаубиці Д-30

У окупантів на Бахмутському напрямку мінус «буханка», багі та дві гаубиці Д-30

Оператори ударних дронів підрозділу «Фенікс» продовжують зменшувати бойовий потенціал та спроможності ворога до активних дій на Бахмутському напрямку.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Технік, військовослужбовець ЗСУ

від 20800 до 22100 грн

Ніжин, Чернігівська область

сапер 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Командир бойової машини, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Бойовий медик, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Харків

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО

Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП