ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Суспільству замало формальних відписок…

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Листопада 2020, 13:41 1

Корупція в сучасних умовах стала чинником, що реально загрожує національній безпеці й конституційному ладу України. Це явище негативно впливає на різні сторони суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну і правову сфери, громадську свідомість, сприяє  незаконному привласненню та відчуженню об’єктів державної власності та земельних ділянок. Корумповані відносини часто витісняють правові, етичні відносини між людьми.

Для отримання детальної  інформації щодо викриття правоохоронцями злочинів у військовій сфері я офіційно звернувся до Офісу Генерального прокурора України із запитом на предмет того, яких заходів вживають органи прокуратури у військовій сфері щодо виявлення та запобігання  протиправних корупційних діянь. У запиті мова взагалі не йшла про інформацію, яка має обмежений допуск.  Однією з гострих соціальних проблем серед військовослужбовців є питання житла. Отже, я у своєму запиті поцікавився, чи вносилися до ЄРДР повідомлення про злочин та чи подавалися  позови прокурорами військової прокуратури в інтересах держави за невиконані роботи забудовниками щодо будівництва гуртожитків (казарм), житлових будинків для військових, які ухвалені судові рішення щодо поданих судових позовів тощо …

На превеликий жаль, на свій запит отримав не відповідь, а лише формальну, так би мовити, відписку від 10.11.20 за №11/3/1-589 з посиланням, що Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері  вживаються заходи з питань запобігання та протидії корупції, статистична звітність на відокремлення відомостей про розпочаті кримінальні провадження  стосовно службових осіб не передбачена.

Хоча відповідно до наказу Генерального прокурора України від 30.06.2020 за  № 298 «Про затвердження Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення» визначено, що держателем (адміністратором) єдиного реєстру досудових розслідувань є Генеральна прокуратура України, тобто орган, який має доступ до всієї статистичної звітності по наявних ЄРДР усіх правоохоронних органів. Зокрема в розділі 2 (Положення) визначено порядок внесення необхідних відомостей до ЄРДР, тобто тих відомостей, про які йшла мова у запиті.

Здавалось би дрібниця, нічого особливого. Але вказані правові стосунки чітко регламентовані спеціальними нормами права – Законами України  «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформаційні агентства» та іншими нормативними актами, якими визначено в обов’язковому порядку надання необхідної інформації на запит сторони, яка його ініціювала. Із вказаною  проблемою  стикаються в своїй повсякденній діяльності не тільки службові особи підприємств, журналісти, адвокати, а й наші громадяни, які для вирішення своїх проблем, чекають  на свої запити від органів державної влади своєчасну та належну відповідь.

Варто зазначити, що ненадання інформації або надання неправдивої чи не повної інформації є само  собою діянням із корупційними ознаками та тягне за собою адміністративну відповідальність за диспозицією ст. 212-3 КУпАП (порушення права на інформацію та права на звернення).

Отже, є незрозумілим, чому працівники прокуратури надали відповідь не в повному обсязі…

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство