ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як не захворіти грипом чи перенести його без ускладнень на передовій

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 14 Листопада 2020, 17:16

У районі проведення операції Об’єднаних сил мобільні медичні бригади військових шпиталів проводять щеплення усіх бажаючих військовослужбовців Збройних Сил України від грипу.

На відміну від попередніх років, коли вакцинування проводилась відповідно до плану-графіку безпосередньо у шпиталях, цьогоріч, через пандемію коронавірусу, мобільні медичні бригади самі виїздять до пунктів дислокації військових частин та підрозділів.

Для цього ще в кінці вересня і на початку жовтня відбулось опитування усіх військовослужбовців, які входять до складу сил і засобів ООС, на предмет добровільного щеплення.

Перед вакцинуванням лікарі проводять попередній огляд армійців, вимірюють температуру тіла, опитують щодо стану здоров’я, наявності алергічних реакцій тощо. Мобільна медична група – лікар-інфекціоніст, лікар-анестезіолог та дві медичні сестри.

Керівниця однієї з таких груп лікар-інфекціоніст 59-го військово-медичного госпіталю старший лейтенант медичної служби Яна Твардовська каже, що першими вакцинування пройшли усі лікарі, середній і молодший медперсонал їхнього госпіталю. Адже лікарі й медичні сестри – наразі найвразливіша категорія військовослужбовців і працівників, які через специфіку своєї роботи ризикують підхопити грип.

– Ми отримали необхідну кількість вакцини «Джісі Флю» (GC Flu), − каже Яна Миколаївна. – Вона квадрівалентна, тобто містить чотири очищені інактивовані вірусні антигени грипу: 2- типу А і 2- типу В. Сьогодні ми провакцинували понад півтори сотні військовослужбовців окремої бригади імені князя Романа Великого. Це вже наш не перший виїзд, а по переду – ще не один. Головне вчасно провести вакцинацію усіх бажаючих. Це важливий і дієвий спосіб попередження хвороби та її ускладнень, − запевнила лікар.

Валентність вакцини – це кількість хвороб або штамів хвороби, від якої захищатиме препарат. Відповідно, чим вища валентність, тим вакцина краща. Чотиривалентна вакцина спрямована проти вірусу грипу типу А (H1N1 та H3N2) та типу B (Washington та Yamagata). Саме ці штами грипу курсуватимуть упродовж цього епідсезону.

Вакцина адаптована до 2020 і 2021 років. Через 2-3 тижні після введення вакцини в організмі людини виробляються антитіла проти грипу, які зберігаються від 6 до 12 місяців. Тобто це та профілактика, яка дає нам можливість зустрівшись з вірусом – не захворіти, або перенести хворобу в легкій формі, без ускладнень, − каже Яна Твардовська.

За інформацією медичної служби оперативно-тактичного угруповання «Північ», від початку щеплювальної кампанії вакцинувалося вже понад 700 військовослужбовців. Загалом планують щепити майже 1300 осіб, які виявили бажання у такий спосіб убезпечити себе від хвороби.

Фото автора.

Позаштатний кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Оператор протитанкового ракетного комплексу 14 ОМБр

від 23000 до 123000 грн

Володимир, Волинська область

Військова служба за контрактом, стрілець

від 20000 до 50000 грн

Львів, Львівська область

Бухгалтер (ЗСУ)

від 50000 до 50000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Радіотелефоніст-зв’язківець

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Навідник

від 20100 до 120000 грн

Вся Україна

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Бухгалтер

від 19000 до 19000 грн

Дніпро

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

--- ---