— Ми маємо щонайменше десяток історичних прикладів, якщо можна так висловитися, окупації Києва чи то росіянами, чи то радянськими військами. Але, на превеликий жаль, весь цей досвід…
Духовно-просвітницький захід відбувся у Нижньому козацькому храмі імені славетного козацького героя за ініціативи Високопреосвященнішого Федора архієпископа полтавського і кременчуцького Православної Церкви України, регіонального представника Українського Інституту Національної Пам’яті в Полтавській області Олега Пустовгара та сприяння командування Військового коледжу сержантського складу ВІТІ імені Героїв Крут.
– 330 років тому народився один із найвидатніших діячів козацької доби, останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський. Тому цього року цю дату згідно з постановою Кабінету Міністрів ми відзначаємо на державному рівні, – розповів Олег Пустовгар. – Петро Калнишевський увійшов у історію не тільки як державний та військовий діяч, поборник козацьких вольностей, а й як меценат і духовний просвітянин. Лише його особистим коштом було збудовано 5 церковних храмів. Ще стільки ж було споруджено за кошти Січі. Тому цілком природно, що у 2015 році Українська Православна Церква причислила лик славетного отамана до образу святих. Адже навіть за понад 25 років ув’язнення у Соловецькому монастирі його дух і воля залишились незламними та вірними ідеалам волі та незалежності України.
Із нагоди пам’яті святого праведного багатостраждального Петра Калнишевського відбувся урочистий молебень, по закінченню якого учасники заходу прослухали лекцію на тему «Останній кошовий отаман Запорізької Січі, що серед українських героїв один із найперших».
Особливого емоційного забарвлення візиту воїнів-зв’язківців надала урочиста посвята курсантів коледжу в козаки. Ритуал відбувся за участю генерал-хорунжого Полтавського корпусу всеукраїнського козацького війська Ігоря Пометуна та виконувача обов’язків капелана коледжу на волонтерських засадах протоієрея В’ячеслава Рукаса.
– Сьогодні ми стали не тільки учасниками незабутнього дійства, а і долучились до історико-духовної скарбниці нашої держави, історії козацтва та його видатних отаманів, – поділився своїми враженнями курсант Денис Поліщук. – Для мене і моїх товаришів дуже важливим є розуміння того, що навіть через сотні років російська імперія не змінила своєї сутності. Підступність, цинізм та агресивність московії за усіх часів була її візитівкою. Тому сама історія вчить нас бути пильними та завжди готовими відстояти свою свободу та незалежність.
Майстру-дизелісту, фахівцю з питань регулювання дизельних помп солдату ЗСУ Тарасу — 57 років. Він служить у підрозділі, що займається ремонтом військової техніки та підпорядковується командуванню Сил логістики.
СБУ спільно з Національною поліцією ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
Майбутні військові екологічні аудитори продовжують навчання на курсах підвищення кваліфікації.
Міноборони контролює постачання всього необхідного для українських військових. Команда міністерства перевірила умови забезпечення захисників та захисниць з підрозділів на сході України.
Після майже трьох років сакралізації «героїв «сво» у російському суспільстві, уряд рф вирішив урізати виплати окупантам, які отримали поранення.
Бійці бригади «Червоної Калини» знищують техніку окупантів на Покровському напрямку.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
— Ми маємо щонайменше десяток історичних прикладів, якщо можна так висловитися, окупації Києва чи то росіянами, чи то радянськими військами. Але, на превеликий жаль, весь цей досвід…