ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Огляд новин ОВТ: нова бойова гвинтівка, електричний багі для спецпризначення та окуляри змішаної реальності

Прочитаєте за: 7 хв. 7 Листопада 2020, 10:06 5

Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння та військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. Читайте також про систему, що поліпшить взаємодію між пілотованими вертольотами та БПЛА, модернізацію БМП «Мардер» та будівництво в Тайвані власної субмарини.

Пілотовані вертольоти та дрони армії США навчать взаємодіяти

Армія США уклала з американською компанією BAE Systems контракт на розроблення системи MUM-T, яка дасть пілотованим вертольотам можливість взаємодіяти з безпілотними літальними апаратами. Згідно з повідомленням компанії, таку систему, зокрема, встановлюватимуть на гелікоптерах, створення яких нині триває у межах тендеру FVL.

Концепція MUM-T щодо вертолітної техніки передбачає, що екіпажі пілотованих вертольотів зможуть у польоті управляти безпілотниками. Йдеться не лише про обмін розвідувальними даними, а й про контроль над апаратом на всіх етапах польоту, включаючи зліт і посадку.

Крім того, MUM-T передбачає, що безпілотники зможуть діяти в повністю автоматичному режимі, виконуючи певні завдання у парі з пілотованим вертольотом. Зрештою, екіпажі останніх зможуть взаємодіяти з БПЛА на рівні простої постановки завдання, способи розв’язання якої дрони мають уже шукати самі.

У межах угоди з армією США, вартість якої становить $9 млн, BAE Systems розробить інтерфейс «людина-машина», систему управління безпілотними апаратами й систему управління даними. Всі роботи проведуть на підприємствах BAE Systems у Массачусетсі й Каліфорнії. Інші подробиці проєкту не розкривають.

Армія США представила дві моделі нової бойової гвинтівки

Оборонний підрядник США Textron Systems продемонстрував дві версії нової бойової автоматичної гвинтівки, розробленої в межах програми Next Generation Squad Weapons (NGSW).

Нині армія США перебуває на завершальній стадії оцінювання прототипів систем NGSW, що представляють компанії General Dynamics Ordnance and Tactical Systems, Textron Systems і Sig Sauer як варіант заміни нинішніх 5,56-мм автоматичних карабінів M4A1 і ручних кулеметів M249.

Представники компанії Textron Systems зазначили, як порівняти з наявною M4, гвинтівка калібру 6,8-мм, завдяки досконалій конструкції, має низку переваг, а саме: забезпечує більші початкову швидкість кулі, дальність ураження цілі й точність стрільби. 6,8-мм автоматична гвинтівка збільшує продуктивність за рахунок зниження ваги, покращеної ергономіки й управління порівняно з нинішньою зброєю M249.

Якщо все піде за планом, представники армії США виберуть остаточні проєкти автоматичної гвинтівки й ручного кулемета від однієї фірми в першому кварталі 2022-го. Почнуть оснащувати ними підрозділи сухопутних військ у 2023 році.

Литва розробляє електричний багі для спецпризначення

Нове авто, що отримало назву Krampus, розроблене для забезпечення малопомітного, швидкого й мобільного транспортування складною місцевістю для задоволення потреб легкої піхоти й сил спецоперацій. Нова надлегка бойова машина може перевозити максимальне корисне навантаження понад 300 кг і до 2 піхотинців для підтримання експедиційних місій. Вона розвиває високу швидкість пересіченою місцевістю.

Krampus приводить у рух гібридний електродвигун у поєднанні з високопродуктивними акумуляторами. Батареї можуть заряджатися ззовні з допомогою зарядного пристрою або встановленого дизель-генератора.

Особливість гібридного військового багі – у більш нижчих акустичних і теплових сигнатурах, ніж у двигуна внутрішнього згоряння. Це значно знижує сигнатуру авто й забезпечує вищий рівень безпеки екіпажу.

Як зазначають у компанії, серед переваг гібридно-дизельного багі – збільшений запас ходу, зменшена витрата палива й дизельний генератор для зарядження акумулятора, який може використовувати як солярку, так і паливо JP8. Завдяки електроприводу багі може їздити високо в горах, де бракує кисню для двигуна внутрішнього згоряння, та в місцях, де використання таких двигунів небезпечне, наприклад у печерах, тунелях. На електриці багі може проїхати до 200 км, а на паливі – до 1000 км.

Революційна гібридна система електроживлення нового транспортного засобу пропонує поліпшену безшумну мобільність, що забезпечує переваги стійкості й потенційні військові переваги.

Нині гібридний електричний багі перебуває на завершальній стадії складання. Зокрема триває програмування контролера й узгодження BMS. Коли розроблення Krampus закінчать, компанія продовжить подальше проєктування й виробництво автономного багі на основі концепції Krampus.

Армія США створює окуляри змішаної реальності

Американська армія просувається вперед з планами упровадження нової доповненої реальності – універсальних захисних окулярів в екіпіровці військ ближнього бою. Нові системи доповненої реальності інтегрують в окуляри солдатів, щоб покращити ситуаційну обізнаність під час бою, тренувань і репетицій місій.

Окуляри змішаної реальності, розроблені в межах програми Visual Augmentation System (IVAS), включають цифровий дисплей для доступу до інформації (не відводячи очей від поля бою), датчики тепла й низької освітленості, швидке виявлення цілі, допоміжну ідентифікацію цілі й доповнену реальність. Загалом IVAS – це цифрові окуляри з кріпленням на голові, під’єднані до невеликого комп’ютера й радіо. Солдат бачить крізь нього вдень і вночі.

Згідно із заявою військових, IVAS може надавати інформацію про те, де перебуває противник, де в загоні розташовані інші бійці; допомагає побачити ціль, по якій слід стріляти; використовує програмне забезпечення для розпізнавання осіб; вміє перекладати з різних мов на англійську; дозволяє солдатам відправляти одне одному різні види цифрової інформації, включаючи координати й зображення того, що відбувається на полі бою.

В IVAS реалізовано бездротовий зв’язок як між військовими, так і можливість передавання даних між підрозділами. Вони можуть розмовляти одне з одним та обмінюватися зображеннями як на об’єкті, так і за його межами. Це поліпшує ситуаційну обізнаність і збільшує здатність воїнів маневрувати.

За словами провідного офіцера відділу бойових дій служби бойової готовності солдатів IVAS підполковника Бреда Вінна, армія провела понад 20 000 годин випробувань за участю майже 1000 морських піхотинців і бійців сил спецоперацій. Перший повністю укомплектований цим виробом підрозділ розраховують сформувати у другій половині 2021-го.

Німеччина модернізує бойові машини піхоти «Мардер»

Німецький виробник зброї Rheinmetall оголосив, що отримав від Бундесверу контракт на модернізацію бойових машин піхоти Marder. Буде поставлено понад 170 приладів нічного спостереження для водія БМП Marder. Замовлення вартістю близько 24 мільйони євро також включає матеріально-технічну підтримку, навчання й інші послуги. Постачання почнеться наприкінці 2021 року і має завершитися до кінця 2022-го.

Новий прилад нічного спостереження водія – Spectus II об’єднує зображення з камери підсилювача остаточного світла із зображенням, створеним тепловізійним пристроєм, покращуючи здатність водія бачити навіть в умовах поганої видимості. А ще в системі є камера заднього огляду.

Як початковий розробник, Rheinmetall має великий досвід у всіх аспектах бойової машини піхоти Marder. Ця БМП ще деякий час служитиме німецьким мотопіхотним підрозділам як надійна робоча «конячка». І навіть нині, коли кількість нових БМП Puma, що перебувають на озброєнні збройних сил ФРН, скоро сягне 350 одиниць.

Тайвань будуватиме власну субмарину

Тайванські суднобудівні підприємства до кінця 2020-го розпочнуть будівництво першого підводного човна національної розробки. Зокрема до кінця листопада має завершитися будівництво суднобудівної верфі, на якій і збиратимуть новий корабель.

Нині Тайвань має у розпорядженні чотири субмарини: дві типу «Хай Лун» (колишній тип «Звардвіс» зі складу ВМС Нідерландів) і дві типу «Хай Ши» (колишній тип «Тренч» зі складу ВМС США). До виконання військових завдань придатні тільки дві субмарини типу «Хай Лун», побудовані 1986-го.

У 2016 році тайванська суднобудівна корпорація CSBC відкрила центр розроблення підводних човнів. Він займається проєктуванням кораблів у межах національної програми оновлення підводного флоту, що передбачає будівництво від шести до восьми субмарин.

Спочатку передбачалося, що новий центр розробить проєкт субмарини до кінця 2016-го. Проте потім терміни неодноразово переносили. Поточні плани передбачають завершення будівництва першого тайванського підводного човна до кінця 2024 року, морські випробування якого заплановані на 2025 рік.

 

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Лонгрід