На тому, що обсяг контрактування виробництва НРК має суттєво зрости порівняно з минулорічним, наголосив під час Ставки наприкінці квітня Президент України та Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський….
Перемога в конкурсі на найкращий взвод протиповітряної оборони ближньої дії ЗС України дісталася четвертокурсникам факультету Протиповітряної оборони Сухопутних військ Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за підсумками виконання бойових стрільб із ЗРК «Стріла-10».
Захід тривав кілька днів у Рівненській області на полігоні оперативного командування «Захід». За право називатися найкращими воїнами-зенітниками поборолися військовослужбовці підрозділів Сухопутних військ, морської піхоти, а також Десантно-штурмових військ.
Судді змагання визначали переможців за підсумками проведення трьох номінацій, а саме: «військово-професійна», «зенітна естафета» та «відбиття нападу противника». У результаті, курсанти з Харкова посіли два перші і одне друге місце.
До речі, загальною підготовкою до конкурсу займалися викладачі кафедри бойового застосування озброєння ППО СВ підполковник Дмитро Литовченко та майор Дмитро Рибалко. Також підтримував вихованців на змаганнях і надавав поради перед кожним етапом начальник факультету Протиповітряної оборони Сухопутних військ полковник Геннадій Левагін.
– Якщо коротко, всі хлопці – молодці! – каже полковник Геннадій Левагін. – Діяли чітко, вміло і, що головне – однією дружною командою. Під час виконання бойових стрільб комплексно відпрацювали практичні дії з відбиття ударів повітряного чи наземного противника, нападів диверсійно-розвідувальних груп тощо. Також на Рівненщині серед наших опонентів було чимало учасників бойових дій на Сході держави і певного досвіду курсанти запозичили в них.
До речі, на п’єдестал переможців групу курсантів ХНУПС вивів командир екіпажу ЗРК «Стріла-10» солдат Олександр Пікалов.
– Ми діяли так, як вчили військові викладачі. Перед стрільбами та іншими завданнями на мить забували все, щоб зосередитися на алгоритмі дій. У цілому, вважаю, що участь у конкурсі дуже корисна для нас щодо професійного зростання. Ну а титул «найкращого підрозділу ППО ближньої дії «Стріла-10» лише потроїть наші сили на шляху до офіцерських погон, – розповів четвертокурсник Олександр Пікалов.
За словами командування Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, у рідних стінах з нетерпінням чекають на повернення з Рівненщині викладачів та курсантів, аби подякувати за бойову роботу і заохотити.
– Участь наших курсантів у подібних практичних заходах сприяє кращому засвоєнню загальної програми підготовки. Адже це можливість поспілкуватися з іншими воїнами-зенітниками й обмінятися професійним досвідом, – зауважив полковник Геннадій Левагін.
Спецпідрозділ ГУР «Примари» уразив літак Бе-12 «Чайка», три катери та судно забезпечення окупантів.
Працівник залізниці передавав ворогу дані про укріплення та позиції ЗСУ.
Бійці проходять тренування, максимально наближені до бою — маскування, виявлення та знищення цілей.
Від початку доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 65 бойових зіткнень, 22 з яких — на Покровському напрямку.
Україна нарощує далекобійні спроможності та посилює оборонну співпрацю з ЄС.
На Сумщині ворог атакує, намагається максимально використовувати для наступу «зеленку».
На тому, що обсяг контрактування виробництва НРК має суттєво зрости порівняно з минулорічним, наголосив під час Ставки наприкінці квітня Президент України та Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський….