ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Знайдені на Житомирщині артефакти УПА завдяки меценату поповнили експозицію «Повстанського хутору»

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Листопада 2020, 12:40

Нещодавно АрміяInform розповідала про те, як у лісі неподалік урочища «Криниченька», на території колишнього хутора Соболів Радомишльського району Житомирщини, археолог-аматор випадково натрапив на цікаву знахідку, що має вагому історичну цінність. Деякі засоби масової інформації тоді припускали, що «чорний археолог» має на меті збагатитися й продати за кордон знайдені артефакти, а не передати їх до якогось з українських музеїв. АрміяInform зв’язалася з керівником історико-культурного простору «Повстанський хутір», виконувачем обов’язків директора Радомишльського народного краєзнавчого музею Сергієм Галицьким, аби дізнатися про подальшу долю важливої історичної знахідки. І ось, що розповів історик і краєзнавець.

– Це – непересічна подія для «Повстанського простору», адже ці артефакти відтепер знаходяться у нашій експозиції! – повідомив пан Сергій. – Їх для історико-культурного простору «Повстанський хутір» придбала українка, яка проживає у Чехії, уродженка Радомишля, Світлана Гедбавна. Ще раніше її сином Марцелом Гедбавним на чеському аукціоні був придбаний головний убір бійця, учасника рейдуючої на Захід групи УПА. Завдяки цим меценатам усі ці речі наразі експонуються у Радомишльському народному краєзнавчому музеї. Щиро дякуємо небайдужим патріотам за таку допомогу!

Так знайдені в артилерійській гільзі артефакти УПА не поповнили чиюсь приватну колекцію за кордоном, а знайшли своє місце там, де і мали би: в краю, за свободу й незалежність якого вела боротьбу УПА багато десятиліть тому. Нагадаємо, це – газета «Зов крови» за 1947 рік, листівка «Українська молодь!» і буклетик «За що бореться Українська повстанча армія (УПА)?»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: