ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна та Норвегія обговорили питання розширення співпраці в сфері кібербезпеки

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Листопада 2020, 9:41 0

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов обговорив із надзвичайним і Повноважним послом Королівства Норвегія в Україні Еріком Сведалом питання розширення співпраці в сфері кібербезпеки.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Під час зустрічі українська сторона наголосила на важливості активізації і розширення міждержавної співпраці у сфері кіберзахисту та взаємодії НКЦК із аналогічними центрами країн-партнерів, налагодженні сталого обміну інформацією про кіберінциденти, проведенні спільних розслідувань», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Олексій Данілов ознайомив Еріка Сведала з можливостями Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України (НКЦК). Під час зустрічі Олексій Данілов підкреслив, що сьогодні НКЦК, який є ключовою державною структурою з виявлення, запобігання та реагування на кіберінциденти, координує роботу усіх ключових структур національної системи кібербезпеки, а також активно співпрацює з приватним сектором. Центр також функціонує як один із трьох ситуаційних центрів, що здійснюють моніторинг усіх процесів у сфері національної безпеки.

«Секретар РНБО назвав забезпечення кібербезпеки України пріоритетним питанням в умовах гібридної війни з Росією, враховуючи цілеспрямовану кіберінтервенцію на шкоду наших національних інтересів, додавши, що за кібератаками російських хакерських угруповань стоять спецслужби, які скеровують їхню діяльність», – зазначено у повідомленні.

Олексій Данілов також зазначив, що у новій Стратегії національної безпеки України значного місця приділено кібербезпеці, і фахівці НКЦК вже розпочали розробку Стратегії кібербезпеки.

Повідомляється, що на думку Секретаря РНБО України, обмін інформацією у режимі реального часу дозволить Україні та її зарубіжним партнерам вчасно локалізувати та знешкоджувати кібератаки.

Серед іншого, було акцентовано на важливості не тільки розбудови потужної системи кіберзахисту, а й ведення у кіберпросторі власних активних наступальних операцій, зокрема, превентивних, із метою знешкодження комп’ютерних систем противника.

Зі свого боку пан Посол висловив думку щодо перспективності двосторонньої співпраці у сфері кіберзахисту.

Читайте нас в Telegram