ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна хоче, щоб питання її членства увійшло у стратегічну концепцію НАТО

22 Жовтня 2020, 12:15
Україна хоче, щоб питання її членства увійшло у стратегічну концепцію НАТО

Україна прагне, щоб стратегічна концепція НАТО-2030, яка визначатиме майбутнє Альянсу на наступні 10 років, включала питання членства України.

Про це в інтерв’ю «Європейській правді» розповіла віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Вона нагадала, що  цього року розпочався процес формування нової стратегії Альянсу НАТО-2030, до якого Україну залучилияк партнера з розширеними можливостями.

– На початку вересня Україну і Грузію офіційно долучили до цих консультацій на рівні урядів, – зазначила вона.

Ольга Стефанішина підкреслила, що у рамках цих консультацій Україна буде прагнути включення у концепцію питання її членства в Альянсі.

– Конституція визначає, що метою євроатлантичної інтеграції України є набуття повноправного членства у НАТО. Є декларація бухарестського саміту, яка передбачає, що Україна стане країною Альянсу. Є Стратегія національної безпеки… Тож очевидно, що у рамках reflection process ми хочемо, щоб питання членства України у НАТО певним чином було відображено, – заявила віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції.

За її словами, мінімальна амбіція ‒ отримати підтвердження через зазначення «політики відкритих дверей», тоді як ідеальним варіантом було б «конкретне розуміння отримання Україною Плану дій щодо членства».

– Крім того, Україна хоче відображення у стратегії питання досягнення високого рівня взаємосумісності її сил із силами Альянсу та визнання її ключової ролі у забезпеченні безпеки в Чорному морі, – додала Ольга Стефанішина.

Читайте нас в Telegram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини