ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Епіфаній здійснив чин освячення хреста на честь воїнів, загиблих за Україну

12 Жовтня 2020, 17:10
Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Епіфаній здійснив чин освячення хреста на честь воїнів, загиблих за Україну

Сьогодні, 12 жовтня, напередодні Дня захисника Українив одному з районів столиці Предстоятель ПЦУ Епіфаній здійснив чин освячення хреста на честь воїнів, які віддали своє життя за єдність і незалежність України, та стіни пам’яті полеглим у російсько-українській війні мешканців району.

Хрест та стіна пам’яті встановлені на території храмового комплексу преподобних Антонія і Феодосія Печерських Православної церкви України у Дніпровському районі Києва. Ініціатором встановлення пам’ятного хреста став настоятель Павло Основенко і прихожани храму, а ідея відкриття стіни пам’яті полеглим захисникам України належить членам громадської організації «Рада ветеранів АТО Дніпровського району міста Києва», члени якої у різний час брали участь в АТО та ООС.

Під час чину освячення хреста й стіни пам’яті Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній зазначив: символічно є те, що біля Українського храму є козацький хрест, є стіна пам’яті, які ми не маємо права забути, бо досі триває ця страшна і неоголошена російсько-українська війна.

− Ми молимось, щоб Господь послав нам справедливий мир. Справедливий, а не будь-який мир, тому що мир у неволі нам не потрібен. Нам потрібен справедливий мир у своїй незалежній, єдиній Українській державі, − наголосив Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Розміри хреста досить значні: заввишки він близько трьох метрів, шириною понад метр. Його вага – понад дві з половиною тонни. Хрест виготовлено із ямпільського пісковика. Враховуючи чималий розмір пам’ятника, надати допомогу у встановленні його зголосились представники державної пожежно-рятувальної служби району.

На стіні пам’яті розміщені фото мешканців Дніпровського району, які загинули, захищаючи Незалежність та територіальну цілісність України у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, інших складових сил оборони держави та добровольчих військових формуваннях. Також на стіні пам’яті є світлини тих, хто помер унаслідок поранень, каліцтва, контузії або захворювань, яких вони зазнали під час безпосередньої участі в АТО/ООС.

На заході були присутні прихожани храму, представники духовенства й громадськості, органів місцевого самоврядування, ветерани й військовослужбовці підрозділів територіальної оборони.

Володимир Загребельний для АрміяInform

16
Читайте нас в Telegram
Армія і суспільство, Новини