ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Позиції ЄC щодо співпраці з Україною не зміняться через дипломатичну суперечку між Києвом і Будапештом – Єврокомісія

27 Жовтня 2020, 15:32
Позиції ЄC щодо співпраці з Україною не зміняться через дипломатичну суперечку між Києвом і Будапештом – Єврокомісія

Європейський Союз не змінить позицію щодо Києва у зв’язку з конфліктом між Україною та Угорщиною. Такий конфлікт у ЄС назвали питанням двосторонніх відносин між країнами.

Про це на брифінгу в Брюсселі заявив речник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Петер Стано, повідомляє «Європейська правда».

Єдине, що може зробити Євросоюз, за його словами, це закликати обидві сторони до врегулювання конфлікту базуючись на цінностях ЄС та принципах добросусідських відносин.

Петер Стано нагадав, що ЄС нещодавно вкотре підтримав європейські прагнення України.

«Україна важливий партнер, ми маємо найамбітнішу угоду про асоціацію і ми продовжуємо співпрацю, щоб наблизити Україну до ЄС якомога ближче. У політиці ЄС щодо України немає жодних змін», – сказав він.

Відповідаючи на питання, що робитиме ЄС, якщо Угорщина блокуватиме рішення щодо України, які потребують одностайного рішення, він сказав: «ЄС продовжує співпрацю з Україною, базуючись на визначеному переліку критеріїв і очікувань, і я не буду спекулювати, чи може це змінитися».

Слід зазначити, що Угорщина блокує зустрічі з Україною на різних рівнях у НАТО, але в ЄС таких дій не вживається і Будапешт поки голосував, зокрема, і за санкції проти РФ.

Як повідомляла АрміяInform, 26 жовтня МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини через втручання у місцеві вибори в Україні.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України