Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння та військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. Читайте також про винищувачі F-35 для ОАЕ, нові автомобілі для сухопутних військ США та корвет «Каваратті» для ВМС Індії.
Туреччина активно створює безпілотники. До вже відомих за участю в бойових діях у Сирії, Лівії та Нагірному Карабаху безпілотним літальним апаратам «Байрактар» незабаром додадуть і морський безпілотник. 28 жовтня в Анкарі презентували проєкт морського ударного дрона ULAQ.
Морський надводний ударний безпілотник ULAQ розробляє турецька суднобудівна компанія Ares Shipyard Inc. спільно з Meteksan Defense. Як повідомив на презентації проєкту гендиректор METEKSAN Defense Сельчук Керем Альпарслан, прототип безпілотника буде готовий вже в грудні.
Згідно із заявою, ULAQ є першим морським ударним безпілотником, створеним в Туреччині. Він здатний розвивати швидкість до 65 км/год., радіус дії – 400 км, вага – 2 тонни. ULAQ оснащений оптико-електронною станцією і радіолокаційною станцією для виявлення і супроводу цілей. Встановлено систему нічного бачення, зв’язок – за допомогою захищених каналів.
Крім того, безпілотник озброєний чотирма керованими ракетами для ураження морських цілей і двома зенітними, виробництва Roketsan. Озброєння безпілотного катера можна змінювати залежно від завдань.
Як пояснили розробники, управляти безпілотним катером можна з будь-яких платформ, починаючи з кораблів і закінчуючи суходільними мобільними платформами.
США мають намір продати ОАЕ 50 винищувачів F-35
Держдеп США повідомив Конгрес про намір продати винищувачі п’ятого покоління F-35 Об’єднаним Арабським Еміратам. Про це заявив голова комітету Палати представників США у закордонних справах Еліот Енгель.
Ця технологія значно змінить військовий баланс у Перській затоці й вплине на військову перевагу Ізраїлю. Експорт цього літака вимагає дуже ретельного розгляду і Конгрес повинен проаналізувати всі наслідки, – йдеться в заяві Енгеля.
Своєю чергою, згідно з даними CNN з посиланням на двох помічників у Конгресі США від демократів, пакет озброєнь, запланований до продажу ОАЕ, включає 50 винищувачів F-35 на суму $10,4 млрд.
У разі схвалення Конгресом можливого продажу, ОАЕ стануть другою країною на Близькому Сході, що має на озброєнні винищувачі п’ятого покоління. Наразі у регіоні тільки Ізраїль експлуатує F-35.
Сухопутні війська США приймуть на озброєння нові автомобілі
У США приймуть на озброєння нові легковики Infantry Squad Vehicles для піхотних підрозділів. Їх поставить GM Defense – дочірня компанія General Motors Со.
Американська армія уклала контракт на поставку автомобілів на суму $214,3 млн. GM Defense має виготовити 649 автівок для піхоти на базі Chevrolet Colorado. Впродовж восьми років виробництво авто може зрости до 2065 штук. Перші ж 27 нових машин випробують на полігоні GM Milford.
В архітектурі авто Infantry Squad Vehicle на 90% використані перевірені деталі. Воно досить компактне, аби переміщувати за допомогою зовнішньої підвіски на вертольотах CH-47 Chinook чи піднімати на UH-60 Blackhawk.
Першу поставку цих авто очікують для підрозділів 1-ї бригади 82-ї повітрянодесантної дивізії США. Згодом машини можуть поставити і в інші підрозділи американської армії.
Нова машина, безумовно, змінить правила ведення бою для армійських піхотних підрозділів. Вони підвищать мобільність в бойових умовах і отримають переваги у пересуванні пересіченою місцевістю. У підсумку солдати зможуть наблизитися до пункту призначення з мінімальною втратою сил і часу і, відповідно, більшою бойовою готовністю.
Індійський флот посилив корвет «Каваратті»
На військово-морській базі в Вішакхапатнаме відбулася церемонія введення до складу флоту протичовнового корвета «Каваратті» – останнього з чотирьох законтрактованих ВМС Індії кораблів класу «Каморта».
У рамках програми «Проєкт 28» індійський флот замовив чотири протичовнові корвети. Перший з них, «Каморта», заклали у 2006 році на верфі компанії Garden Reach Shipbuilders & Engineers (GRSE) в Калькутті, але його спуск на воду відбувся лише у 2010-му. Корабель поповнив склад ВМС Індії тільки 2014-го. Ще два корвети, «Кадматт» і «Кілтан», ввели в дію в 2016 та 2017 роках відповідно.
Корвет «Каваратті» заклали в 2012 році та спустили на воду в 2015-му. Тоді планувалося, що він підсилить флот до кінця 2017 року, але потім терміни здачі перенесли на 2019-й. У підсумку, випробування корвета завершилися лише в січні цього року, а в лютому – його передали флоту.
Представники флоту відзначають, що «Каваратті» – другий корабель в серії після «Кілтана», який отримав композитну надбудову з вуглецевого волокна. Верф GRSE стала першою в Індії, що освоїла стелс-технології, і тепер може продовжувати виробництво подібних кораблів.
Повна водотоннажність корвета «Каваратті» – 3150 тонн, довжина корпусу – 109,2 метра, ширина – 12,8 метра. Чотири дизельні двигуни сумарною потужністю 20384 к.с. дозволяють розвивати швидкість до 25 вузлів; дальність плавання – 3400 морських миль на швидкості 18 вузлів. Екіпаж – 123 людини, включаючи 17 офіцерів.
Корабель озброєний 76-мм артустановкою італійської групи Leonardo, зенітним ракетним комплексом «Барак» ізраїльського виробництва, двома зенітними артсистемами АК-630М, двома реактивними бомбометними установками РБУ-6000 і двома здвоєними 533-мм торпедними апаратами ДТА-53. Крім того, на борту базується протичовновий вертоліт.
Також корвет оснащений кількома системами індійського виробництва, зокрема, РЛС «Реваті-3D», установкою протиракетних пасток «Кавач» другого покоління і комплексом радіоелектронної боротьби «Санкет».
Перші самохідні гаубиці Krab передані польському артполку
Міноборони Польщі повідомило у своєму акаунті в Twitter, що у 23-й артилерійський полк з Болеславця поставлені перші самохідні гаубиці Krab, командирські машини і боєприпаси. Загалом до цієї частини поставлять 24 гаубиці.
САУ «Краб» побудований на базі основного танка «PT-91 Twardy», на якому встановлена модернізована баштова частина від англійської гаубиці «AS-90» калібру 155 мм. Водій розміщується у передній лівій частині корпусу, баштова частина зміщена в корму танка і має плоский дах з округлими люками. У ній розташована частина екіпажу – командир, навідник і два заряджаючих. Основна гармата сумісна з усіма 155-мм боєприпасами НАТО. САУ «Краб» може бути готовий до стрільби менш ніж за 1 хвилину і покинути вогневу позицію впродовж 30 секунд.
Армія США випробовує нову версію БМП Bradley M2A4
Командування оперативних випробувань армії США вже почало випробування новітнього варіанта сімейства бойових машин Bradley – M2A4. Випробування цієї БМП відбуваються на військовій базі Форт-Худ, що у Техасі.
Модернізований варіант Bradley, розроблений BAE Systems за контрактом з армією США в рамках стратегії модернізації бойової машини, має забезпечити боєготовність бойових груп броньованих бригад.
Модифікація серії A4 передбачає установку нового 8-циліндрового дизельного двигуна Cummins VTA903E-T675 потужністю 675 к.с., нової гідравлічної трансмісії HMPT-800-3ECB, яка дозволить на M2A4 Bradley встановити Iron Fist Light Decoupled (IFLD) систему активного захисту бронетехніки, розроблену ізраїльською компанією Elbit Systems.
Bradley M2A4 оснащений новітньою оцифрованою електронікою для оптимальної ситуаційної обізнаності, підключення до мережі й зв’язку в бойовій групі бронетанкової бригади. А ще – ширококутним підсилювачем зору водія, поліпшеним бойовим командним мостом Force XXI і програмною інтеграцією під (FBCB2), яка покращує ідентифікацію своєї і ворожої техніки, підвищуючи ситуаційну обізнаність. Додавання високошвидкісного контактного кільця, ширші можливості мережевого підключення і інтелектуальних дисплеїв, які одночасно відображають таємну і несекретну інформацію, теж покращують ситуаційну обізнаність.
Модернізована машина отримала й полегшені гусениці, нові амортизатори і підвіску, а також жорсткіші торсіони. Це збільшило кліренс з 380 до 510 мм, що підвищило не тільки рухливість, а й захист машини від протитанкових мін.
Bradley M2A4 оснащений системою повного управління балістичним вогнем, що базується на новому центральному процесорі, допоміжного супроводу подвійної цілі, автоматичної корекції цілі, автоматичного прицілювання ствола. 25-мм гармата Bushmaster стріляє як вибуховими, так і бронебійними снарядами, а ракети TOW уражають броню противника. Спарений 7,62-мм кулемет забезпечує щільний вогонь на близьких дистанціях.
Підготував Сергій Воронков
У Чорному морі в суботу перебувають 16 ворожих кораблів, 7 з яких є носіями крилатих ракет «калібр» загальним залпом до 48 ракет.
У Херсоні вдень 14 вересня двоє людей постраждали через російський удар.
Пілоти 1 штурмового батальйону 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка помітили та уразили купу ворожих боєприпасів, складених просто неба, вірніше, під деревом.
Загальні втрати російської армії на східному напрямку 13 вересня склали 1056 окупантів та три танки.
В районі Вовчанська на Харківському напрямку з’явились кадирівські спецпризначенці з підрозділу «ахмат». Внаслідок цього солдати російської окупаційної армії стали частіше накладати на себе руки прямо на полі бою.
Чоловік 54 років, водій енергетичного підприємства загинув, ще 7 працівників отримали поранення та були госпіталізовані.
Захищаємо світ
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 21000 до 51000 грн
Чернігів
Чернігівський зональний відділ ВСП
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…