ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майбутні офіцери-артилеристи виконують практичні вогневі завдання

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Жовтня 2020, 16:55 41

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки триває польовий вихід курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Цими днями майже 900 майбутніх офіцерів вдосконалюють тут практичні навички. Із них – понад 400 вихованців факультету ракетних військ і артилерії видового військового вишу.

Третьокурсники спеціалізації «Управління діями підрозділів наземної артилерії» на посаді командирів артилерійської батареї виконували вогневі завдання штатним артилерійським пострілом.

– Відбувається зайняття вогневої позиції, підготовка елементів бойового порядку, командно-спостережних пунктів. Під час ведення оборонного бою командири батарей практично виконують вогневі завдання штатним артилерійським пострілом, – розповів старший керівник стрільби полковник Сергій Кохан.

Як зазначив офіцер, для економії ресурсів під час виконання вогневих завдань використовують 82-мм міномети і димові міни. Вони імітують роботу штатної артилерійської батареї Д-20 і Д-30. Курсанти навчаються виконувати завдання із закритої вогневої позиції, коректувати вогонь, здійснювати пристрілку, переходити до стрільби на ураження.

– Ми перебуваємо на вогневій позиції мінометної батареї, де підготовлені міномети для ведення вогню із закритої вогневої позиції, розгорнутий пункт управління старшого офіцера батареї. З навчальною метою розгорнуті три варіанти цих пунктів: кожен з них дає можливість курсантам повністю зрозуміти суть роботи старшого офіцера батареї та командира другого вогневого взводу на закритій вогневій позиції залежно від ведення бойових дій. У такий спосіб ми вчимо діяти по-бойовому, за різних обставин, які виникають на полі бою, з досвіду застосування артилерійських підрозділів в АТО/ООС, – розповів полковник Сергій Кохан.

За словами третьокурсника Миколи Поленєва, перед польовим виходом вони в класах вивчали управління діями артилерійських підрозділів, стрільбу і управління вогнем, тактику, інші спеціальні дисципліни. А сьогодні ці теоретичні знання закріплюють виконанням завдань на вогневих позиціях і на КСП підрозділу.

– Щодо стрільби з міномета, то тут не має нічого складного в самому механічному процесі. Інша річ – у ролі керівника зробити необхідні розрахунки. Необхідно досить багато часу на вирахування установок для стрільби, підготовку вогневої позиції, розгортання пунктів спостереження, прив’язки до місцевості тощо, – додав курсант Микола Поленєв. – Міномет – досить ефективна зброя, дуже маневрена, і може уражати цілі за навісною траєкторією, але для влучного попадання в ціль потрібні точні розрахунки. Власне, у «полях» ми тренуємось це робити!

Наразі польовий вихід триває…

Фото майора Василя Палійчука

3
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл