ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майбутні військові юристи досліджуватимуть міжнародні злочини за Римським статутом

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Жовтня 2020, 16:33

Уперше в Україні військовий навчальний заклад долучився до проєкту «Прийнятність кримінальних справ, пов’язаних з подіями Майдану,  ситуацією в тимчасово окупованому Криму та на Сході України, до розгляду Міжнародним кримінальним судом».

Курсанти та викладачі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка вивчатимуть воєнні та інші види злочинів щодо їх відповідності вимогам Римського статуту, за яким працює Міжнародний кримінальний суд (МКС).

– Діяльність наших курсантів у межах проєкту полягатиме в тому, щоб, по-перше, детально вивчити Римський статут та чинний Кримінальний кодекс України в їхньому співвідношенні в контексті визнання Україною юрисдикції МКС, та, по-друге, дослідити щодо відповідності Римському статуту якомога більше реальних кримінальних справ, – розповів професор кафедри правового забезпечення Військового інституту Олег Гущин.

Проєкт передбачає досконале володіння англійською мовою. Курсанти спочатку вивчатимуть українські кейси державною мовою, а для подальшої презентації міжнародній спільноті всі висновки перекладатимуть юридичною англійською. Це для них стане своєрідним місточком між теорією та практикою як у питаннях права, так і щодо вдосконалення мовних навичок.

– Сучасний курсант – не просто майбутній воєнний спеціаліст у певній галузі. Він має бути конкурентоспроможним у сучасному світі, навчитись так планувати свій час, щоб знайти можливість для самовдосконалення. Я впевнений в їхньому потенціалі, вони зможуть показати себе з найкращого боку, – зазначив Олег Гущин.

Курсанти, які є учасниками цього проєкту, поділилися своїми враженнями:

Курсант 3-го курсу Михайло:

– Я беру в ньому участь тому, що мені надзвичайно цікаво розібратися в аспектах міжнародного права і міжнародних відносин на прикладі саме російсько-української війни. Хотілося б розібратися у специфіці воєнних злочинів на цьому прикладі.

Курсант 4-го курсу Андрій:

– Вирішив узяти участь у цьому проєкті, оскільки цікавлюсь міжнародним правом, зокрема міжнародним гуманітарним правом. Моя мотивація в цьому проєкті – як навчання, так і реалізація своїх знань, здобуття практичних навичок, нові знайомства серед колег. Впевнений, що особисто для мене це стане неоціненним досвідом.

Ініціатором проєкту виступила освітня правозахисна організація зі Словацької Республіки. Його учасники створять спеціальну базу даних, у якій структуровано зберігатимуться відомості про міжнародні злочини та їхня оцінка щодо відповідності Римському статуту.

Проєктом передбачено, що його учасники презентуватимуть свої напрацювання як в Україні, так і в Гаазі, де розташовано Міжнародний кримінальний суд.

 

3
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram