ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Гендерна політика є однією з умов інтеграції до НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Жовтня 2020, 16:53 15

Сьогодні в Генеральному штабі розпочалося навчання з гендерно-орієнтованого бюджетування (ГОБ) для спеціально створеної робочої групи галузевих фахівців, які дотичні до складання бюджетних запитів.

Через епідеміологічну ситуацію захід триває в комбінованому режимі: звичайному та дистанційному.

Радниця Головнокомандувача Збройних Сил України з гендерних питань Вікторія Арнаутова розповіла, що навчання триватиме протягом півтора місяця.

– Перше, що необхідно зробити для гендерної політики – це інституалізувати її: створити уповноважений гендерний підрозділ з розгалуженою мережею відповідальних осіб по всій структурі. Суть проєкту ГОБ полягає в ознайомленні фахівців Збройних Сил України щодо гендерного підходу та інструментарію гендерного бюджетування. У подальшому планують проведення гендерного аналізу бюджетних програм Міністерства оборони України та Генерального штабу України, виявлення гендерних розривів відповідно до програм та створення рекомендацій, які ляжуть в основу бюджетних програм на наступний рік, – зазначила Вікторія Арнаутова.

Гендерно-орієнтоване бюджетування – визнаний у всьому світі ефективний інструмент досягнення гендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів.

ГОБ поєднує два процеси, пов’язані між собою: забезпечення гендерної рівності й управління державними фінансами.

За словами експерта Владислава Ієрусалимова, на сьогодні сектор безпеки і оборони є найбільш прогресивним у впровадженні гендерних питань.

Заняття будуть як теоретичні, так і практичні, а після їхнього завершення учасники вже самі навчатимуть фахівців у своїх підрозділах, бо ці знання необхідно передавати далі.

– Гендерна політика є однією з умов інтеграції до НАТО. Наприклад, на сьогодні відсутні бронежилети, які б враховували особливості військовослужбовиць. Якщо ми ставимо за мету мати у війську ефективних і професійних військовослужбовців-жінок, то не враховувати їхні анатомічні особливості неможливо. Тобто алгоритм такий: візуалізуємо цю проблематику, далі буде розроблення жіночого бронежилета, і у відповідній бюджетній програмі з’являться два індикатори: жінки і чоловіки, – розповіла пані Вікторія.

Після завершення навчання планують створити гендерно враховані рекомендації до бюджетних програм практично по всіх видах забезпечення (речове, медичне, психологічне, соціальне тощо), враховуючи гендерний аспект.

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини