ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Якщо Росія зважиться на ескалацію, матиме потужну відсіч, – Олексій Данілов

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Жовтня 2020, 11:51 0

У Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України обіцяють потужну відсіч Російській Федерації у разі ескалації.

Про це під час прямого включення зі США заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов, повідомляє Укрінформ.

«З урахуванням того, що зараз відбувається у світі, з урахуванням ситуації, пов’язаною з Білоруссю, Молдовою, Нагірним Карабахом, ми вважаємо, що така загроза (ескалації бойових дій на Донбасі – ред.) існує, і вона існувала постійно», – зауважив Олексій Данілов.

Він підкреслив, що Росія намагається максимально застосувати політичний вплив. «РФ сьогодні вкладає шалені гроші, розраховані на російський сегмент, і саме на російськомовне населення», – уточнив секретар РНБО.

Олексій Данілов нагадав слова глави МЗС РФ Сергія Лаврова, що вони «захищають не росіян, а російськомовних».

«Тому просування російської мови для них є домінантою не тільки в Україні, а по всьому світу», – наголосив український посадовець.

Водночас він підкреслив, що «в разі, якщо Путін зважиться на подальше військове втручання, то матиме дуже потужну відсіч». У цьому контексті він наголосив, що Збройні Сили України зараз набагато міцніші і краще озброєні та вишколені, ніж у 2014 році, коли РФ розгорнула збройну агресію.

Данілов подякував країнам НАТО, які беруть участь у підготовці українських воїнів за стандартами Альянсу, та запевнив, що бюджет у сегменті безпеки та оборони України фінансується достатньою мірою. Зокрема, в проєкті на наступний рік передбачено виділити 5,93% від ВВП на потреби оборони.

Секретар РНБО виступив під час прямого включення з Вашингтоном на тему «Квест для зрілої нації», організованого Центром американсько-українських відносин, Українським конгресовим комітетом Америки та Американською радою з питань зовнішньої політики.

Читайте нас в Telegram