ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У столиці обговорили гібридні загрози

Прочитаєте за: 3 хв. 21 Жовтня 2020, 16:39

Сьогодні, 21 жовтня, у Києві завершилася V Міжнародна конференція з питань цивільно-військового співробітництва.

Збройні Сили України в межах цивільно-військового співробітництва в партнерстві з багатьма іншими державними та міжнародними структурами системно працюють над запровадженням в Україні практик захисту цивільного населення у діяльності ЗСУ й інших складових сектору безпеки та оборони.

Полковник юстиції Світлана Дюденко зазначила, що основна мета заходу — популяризація проєкту Національної Стратегії захисту цивільного населення в районах збройного конфлікту.

— Головна наша мета — зібрати всіх фахівців за напрямком захисту цивільного населення: як представників міжнародних організацій, іноземних фахівців, представників центральних органів виконавчої влади, так і безпосередньо складових сил безпеки та оборони, щоб обговорити всі аспекти, проблеми, які існують, і механізм подальших дій у цьому напрямку, — зазначила Світлана Дюденко. Також вона додала, що головним результатом є передусім розуміння, що зазначений механізм слід запровадити й підтримати на рівні національної стратегії. Тобто Командування Об’єднаних сил ЗСУ, за результатами підписання цієї стратегії, стає уповноваженим з питань фіксації шкоди цивільному населенню, розроблятиме навчальні та тренувальні програми для підготовки фахівців, покращиться цивільно-військовий діалог між усіма залученими до питань захисту цивільного населення сторонами.

Під час другого дня конференції найбільше уваги приділялося гібридним загрозам.

— Реакція на гібридні загрози має бути комплексною. Дії влади повинні відповідати словам, а до заходів слід залучати всі міністерства та відомства, — наголосив Бен Хіп (Центр передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО).

За результатами конференції планується продовження інституалізації захисту цивільного населення в діяльність як держави, так і Збройних Сил.

Сергій Дьома, старший радник з військових питань організації CIVIC, проінформував, що під час події зібрано інформацію від експертів щодо впливу гібридної війни на цивільне населення для того, щоб додати ці експертні думки до дослідження, зробити певний звіт та оприлюднити його.

— На цій конференції ми розглядали тему «Людський вимір сучасної війни». А під час другого дня конференції ми говорили про зв’язок між такими поняттями, як захист цивільного населення та гібридні загрози. Фактично в межах діяльності CIVIC триває дослідження, наскільки гібридні загрози впливають на цивільних. І наш дослідник Юван Лоусон, офіцер Збройних сил Великої Британії у відставці, фахівець з кібероперацій, інформаційних і гібридних загроз розпочав цей процес. І сьогоднішній захід присвячений тому, щоб обговорити попередні результати, яких він досяг. Тобто які є прояви шкідливого впливу на цивільне населення наслідків гібридної війни. Такі, наприклад, як психологічна шкода, втома населення від того, що конфлікт не припиняється, кіберзагрози тощо, — зазначив Сергій Дьома.

Конференція відбулася за сприяння Центру захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (Center for Civilians in Conflict) та Цивільно-військового співробітництва (CIMIC).

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram