З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…
Сьогодні, 20 жовтня, за сприяння Центру захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (Center for Civilians in Conflict) та Цивільно-військового співробітництва (CIMIC) розпочалася V Міжнародна конференція з питань цивільно-військового співробітництва «Цивільний вимір у війнах сучасності: світові тенденції та перспективи».
Відкрив захід Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак.
– Збройна агресія Російської Федерації та окупація АР Крим і міста Севастополя, частини Донецької та Луганської областей створюють постійну дестабілізацію в Україні. Сьогодні під загрозою перебуває головна цінність нашої держави – наші громадяни, їх життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека. Боротьба з цими викликами стала основною для нової Стратегії національної безпеки держави, а захист їхніх цінностей – головною ціллю державної політики, – зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України.
Також генерал-полковник Руслан Хомчак додав:
– Винайдення нових методів ведення війни потребує нових методів протидії цим загрозам. Особливістю військових дій в Україні є агресія не тільки збройна, а й інформаційна, політична, економічна та інша.
Участь у заході взяли провідні військові експерти в царині цивільно-військового співробітництва країн-членів Північноатлантичного альянсу, представники міжнародних, громадських, неурядових організацій, центральних і місцевих органів виконавчої влади та силових відомств.
– Досвід України у сфері протидії гібридним загрозам і захисту цивільного населення – унікальний. Тому важливим є залучення України до розробки програми «НАТО-2030», – наголосила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Зі свого боку голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков підкреслив:
– НАТО вважає захист цивільного населення фундаментальним елементом врегулювання конфліктів.
Конференція триватиме два дні, а її мета – обговорення тенденцій розвитку системи захисту цивільного населення в умовах сучасних збройних конфліктів та державної політики України з питань захисту цивільного населення в умовах нинішнього конфлікту, а також викликів у системі захисту цивільного населення в контексті гібридної війни.
Керівник програм співробітництва Представництва Євросоюзу в Україні Штефан Шльойнінг під час заходу повідомив:
– Усі ви, хто працює над захистом цивільних осіб в Україні, можете бути впевненими: ЄС буде з вами. Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку.
Окрім цього, під час міжнародної конференції командувач Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, що під час розмінування територій Донецької та Луганської областей очищено близько 35 000 га, а також вилучено понад 450 000 мін і вибухонебезпечних пристроїв.
– Спільно з державними органами влади відновлено 1705 житлових будинків, 1754 кілометрів дорожньої інфраструктури, у понад 50 населених пунктах відновлено мережі газо-, водо- та теплопостачання. Упродовж 2019–2020 років мобільні військово-медичні бригади надали медичну допомогу понад 1000 особам, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, – наголосив Сергій Наєв.
Через епідеміологічну ситуацію конференція триває водночас у звичайному та дистанційному онлайн-режимах.
Окупанти продовжують швидко адаптуватися до сучасного поля бою, переймаючи успішні тактичні рішення українських Сил оборони та масштабуючи їх у промисл
по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали ще двоє агентів рф, яких СБУ викрила у січні 2025 року на підпалах об’єктів Укрзалізниці.
Стрілець-зенітник, військовослужбовець у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…