Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…
Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння та військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. Читайте також про японську субмарину «Великий кит», випробування бортової системи на американському літаку-розвіднику U-2, британський антидроновий «пістолет» і китайську багатоствольну установку запуску дронів-камікадзе.
Армія США прийняла на озброєння перший багатоцільовий вертоліт UH-60V Black Hawk зі «скляною» кабіною, повідомляє видання Flight global.
Як зазначається, версія UH-60V є модернізованим варіантом застарілого UH-60L. Головна відмінність модернізованої версії — повністю цифрова кабіна пілотів та управління, уніфіковане з сучасними багатоцільовими вертольотами UH-60M.
Розроблення «скляної» кабіни для вертольота Black Hawk тривало 2,5 роки. Цифрова кабіна пілотів Black Hawk отримала чотири контрастні рідкокристалічні дисплеї.
На два дисплеї виводиться інформація про швидкість, висоту польоту, крен і тангаж (кутовий рух літального апарата або судна відносно головної поперечної осі інерції), а на інші два — польотні завдання, показники датчиків і будь-яка інша інформація, яку вибирають льотчики.
Нове обладнання виконано за модульним принципом з відкритою архітектурою. Це означає, що у склад бортового обладнання можуть додати нові системи. Причому додаткових доробок не потрібно. Програмне забезпечення також виконано модульним, завдяки чому деякі нові функції можна нарощувати установкою функціональних додатків.
Модернізація до версії UH-60V дасть американським військовим змогу відмовитися від роздільної підготовки пілотів, які нині змушені окремо вчитися управлінню UH-60L та окремо — UH-60M.
Крім того, обладнання вертольота сумісне з системою глобальної організації повітряного руху. Ресурс фюзеляжу вертольота збільшено на 10 років у порівнянні з UH-60L.
Операційні й оцінювальні випробування UH-60V успішно відбулися навесні поточного року. До речі, нині на озброєнні армії США перебувають 760 вертольотів UH-60L, які планується модернізувати до версії UH-60V.
На військовому параді у КНДР продемонстровано новий танк. Офіційно про цей панцирник інформацію не розголошують, але зовнішність машини дає можливість судити про деякі її характеристики.
Танк отримав нову ходову частину із сімома опорними катками. Не виключено, що тут застосували катки від ліцензійної копії Т-62, які використовували в попередніх танках КНДР.
Нижню частину бортової проєкції закривають гумотканинні екрани, а зверху борт захищає силовий екран, який теж прикриває ходову частину спереду. Частина моторно-трансмісійного відділення додатково посилена ґратчастими екранами.
Форма башти цього танка може говорити про наявність маскувального кожуха, який знижує радіолокаційну помітність. Також на башті помітні елементи комплексу активного захисту: по її бортах встановлені два датчики лазерного опромінення та чотири РЛС. Для руйнування атакувального боєприпаса тут є 12 контрбоєприпасів, що забезпечують кругову оборону.
Система управління вогнем корейського танка має сучасні рішення. Можна помітити комбінований панорамний приціл-прилад спостереження командира та приціл навідника. Точності сприяє й набір датчиків: датчик кривини ствола, атмосферного тиску й напряму вітру. Вони дають змогу вносити необхідні поправки в стрільбі.
Увагу експертів привернула форма даху башти з броньованою деталлю для захисту від ПТРК, що вражають верхню півсферу танка. Виходячи з розташування прицільних пристосувань, змінилося і розташування екіпажу в башті: заряджальник — ліворуч, командир і навідник — праворуч.
У цьому зразку заряджальник отримав гранатомет, а правий борт башти має дві пускові установки ПТРК. Судячи з усього, в КНДР вирішили піти еволюційним шляхом, продовжуючи модернізацію наявних платформ.
Компанія Gibbs&Cox отримала від Управління перспективних дослідницьких проєктів (DARPA) Міноборони США контракт на розроблення системи «морських поїздів». Відповідно до угоди, інженери компанії створять прототип роботизованої платформи середнього класу для трансокеанських переходів, повідомляє компанія Gibbs&Cox.
Каравани автономних судів використовуватимуть для мінімізації людського чинника в забезпеченні віддалених військово-морських баз США. Повідомляється: вартість першого етапу робіт становить майже 9,4 мільйона доларів.
«Морські поїзди» — це конвої безпілотних суден далекого прямування для армійського постачання. Вони рухатимуться впритул один за одним без фізичних з’єднань між собою. Такий принцип дасть змогу значно заощадити паливо завдяки зниженню гідродинамічного опору.
При цьому терміни реалізації проєкту не озвучені.
В Японії спустили на воду перший дизель-електричний підводний човен (ДЕПЧ) нового покоління JS Taigei (SS-513), призначений для ВМС, повідомляє японське Міноборони.
У перекладі з японської Taigei означає «Великий кит». Раніше новий тип ДЕПЧ був відомий під позначенням 29SS.
Зовнішній вигляд субмарини JS Taigei мало відрізняється від зразків попереднього покоління типу Sōryū. Але, як зазначається, «начинка» нової ДЕПЧ зазнала значних змін. Передусім ідеться про відмову від двигунів 4V-275R. Замість цього дизель-електрична силова установка оснащена літій-іонними акумуляторами.
Крім того, поліпшено можливості систем: гідроакустичної та бойового управління. Також використовують нові звукопоглинальні матеріали для зниження помітності субмарини. JS Taigei оснастять комплексом протидії торпедам, який викидає помилкові цілі для ухилення від ворожих торпед.
Передбачається, що новий ДЕПЧ введуть до складу японського флоту в березні 2022-го, після чого його використовуватимуть як експериментальний підводний човен для відпрацювання нових технологій.
Стандартна водотоннажність JS Taigei — близько 3000 тонн, довжина корпусу — 84 метри, ширина — 9,1 метра. Екіпаж — 70 осіб. Інші подробиці щодо характеристик підводного човна поки не розкривають.
У цілому японський флот планує прийняти на озброєння сім підводних човнів класу Taigei. Нині Mitsubishi Heavy Industries продовжує будівництво другої та третьої субмарин цього типу.
У США провели льотні випробування бортових систем літака-розвідника U-2 Dragon Lady з системою Kubernetes, повідомляє видання Aviation Today.
Федеральна лабораторія стратегічних літаків-розвідників U-2 Dragon Lady провела льотні випробування бортових систем літака, здатних виконувати контейнеризовані додатки.
Як повідомило Бойове командування Повітряних сил США, під час випробувань на літак встановили чотири обчислювальні системи з програмним забезпеченням Kubernetes. Подробиці про додатки не розкривають. Відомо тільки, що в межах випробувань фахівці провели, зокрема, й оновлення додатків у польоті.
Під час практичного тестування фахівці оцінювали вплив роботи додатків у середовищі Kubernetes і їхнього оновлення на політ та інші бортові системи. За оцінкою військових, використання Kubernetes для розгортання додатків на бойових літаках дасть можливість швидше випускати патчі й оновлення, в деяких випадках скоротивши час між релізами до кількох тижнів.
Британська компанія Drone Defence представила власну нову розробку — «пістолет» Paladyne E1000MP, призначений для боротьби з безпілотниками, повідомляє компанія Drone Defence.
Його основний засіб — електромагнітний сигнал тієї ж частоти, що й у дрона, на якій той підтримує зв’язок з оператором. У результаті електронного впливу зв’язок між ними зникає, після чого апарат приземляється або повертається в точку вильоту.
Дальність дії Paladyne E1000MP — 1 км. Його можна використовувати як зі спрямованою, так і з круговою антеною. У першому випадку сигнал направляється на конкретний безпілотник, у другому — сигнал поширюється на ширшу ділянку.
Як стверджують у Drone Defence, користувачі навіть можуть отримати контроль над частотами дрона, що дасть змогу вручну активувати функцію повернення до точки старту й виявити місцеперебування оператора.
Джерело живлення — батарея, яка після повного чотиригодинного зарядження забезпечує роботу пристрою протягом двох годин за температури від –20 до +60 °C. Вага пристрою 3,5 кг.
«Пістолет» сконструйовано так, що у разі потреби його можна встановити на гвинтівку, при цьому блок управління поміщається в невеликий рюкзак або сумку. Він доступний у кількох кольорах — з опцією нічного режиму для додаткової непомітності.
Новий апарат розташовується в циліндричної капсулі, з якої відбувається його запуск. Після розвідки оператор може підібрати безпілотник і пізніше використовувати повторно.
У Китаї продемонстрували нову багатоствольну пускову установку, призначену для запуску дронів-камікадзе. Бойова машина створена на шасі тривісної версії броньовика Dongfeng Warrior. Про це повідомляє forbes.com.
Контейнери з БПЛА розміщують у спеціальному захищеному відсіку, що піднімається перед застосуванням. Усього система може пустити в дію 48 баражувальних боєприпасів, здатних діяти єдиним роєм. Вони одночасно проводять розвідку та атакують виявлені цілі.
Такий спосіб застосування подібної високоточної зброї давно й успішно відпрацьовують конструктори Піднебесної. Наприклад, торік повідомлялося про проведення в Тибеті широкомасштабних навчань за участю механізованих, танкових та артилерійських підрозділів. Під час навчальних бойових дій продемонстрували роботу цілої ескадрильї з 12 безпілотників.
До речі, в цьому напрямку працюють й інші держави. Вважається, що, крім наземних носіїв, з’являться повітряні платформи у вигляді літаків і вертольотів різних типів. Їх застосовуватимуть і на морі — з катерів, кораблів і субмарин.
Президент Володимир Зеленський провів зустріч у Києві з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі.
Представник Міжнародного легіону ГУР МО України Володимир розповів, як іноземці воюють на полях битв російсько-української війни.
Державний секретар США Ентоні Блінкен сьогодні у Києві оголосив про виділення понад 700 мільйонів доларів нової допомоги для продовження підтримки України в боротьбі з російською агресією.
Підрозділи Сил оборони України продовжують ведення оборонної операції на Півдні, інтенсивність обстрілів з боку противника постійно зростає.
Окупанти активно використовують розвідувальні БПЛА для виявлення переміщення та позицій підрозділів Сил оборони на Харківщині. Однак українські захисники дедалі вправніше протидіють ворожим «очам» в українському небі.
бєлгородці роздратовані тим, що не змогли цьогоріч відзначити 81 річницю вигнання нацистських окупантів з міста.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Запоріжжя
229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО
Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…