Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Одному з членів Громадської ради при Міністерстві оборони України вказують «на вихід»
У засобах масової інформації та в соціальних мережах поширена інформація про те, що до складу Громадської ради при Міністерстві оборони України потрапила людина, яка не представляє жодну з будь-яких інституцій громадянського суспільства, зареєстрованих відповідно до законодавства, та ще й до того ж із сумнівними суспільно-політичними поглядами. Йдеться про Олександра Лалака, який представляється головою Незалежної профспілки військовослужбовців України, керівником Фронту національного спасіння України та Громадського руху Пенсійна мобілізація силових структур.
Ми звернулися до голови Комісії Громадської ради при Міністерстві оборони України Олександра Саська з проханням прокоментувати ситуацію.
– Дійсно, те, що Лалак О.М. був допущений до участі в установчих зборах з формування Громадської ради при Міністерстві оборони України, не надавши необхідних для цього документів, було встановлено в процесі її діяльності у вересні поточного року. Ця інформація обговорювалася членами Громадської ради і було ухвалено рішення винести питання членства у ній Лалака О.М. спочатку на розгляд Комісії з етики та регламенту, а потім – і на засідання Громадської ради для ухвалення рішення і, за необхідності, надання відповідної інформації Міністерству оборони України. Також були переглянуті у соціальних мережах поширені О. Лалаком інформації та оприлюднені власні месседжі (https://www.facebook.com/AleksandrLalak), їхня спрямованість і соціальна значимість.
29 вересня 2020 року Комісія з питань етики та регламенту розглянула питання про членство Лалака О.М у Громадській раді при Міністерстві оборони України та ухвалила рішення рекомендувати Громадській раді при Міністерстві оборони України припинити його членство у ній як особи, яка не є представником інституту громадянського суспільства, зареєстрованого в установленому порядку, та дискредитує діяльність ради.
Рекомендовано також поінформувати Міністерство оборони України про відсутність державної реєстрації інституту громадянського суспільства, представником якого представляється Лалак О.М. (Незалежної профспілки військовослужбовців України), та відомостей про нього в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Підставами для такого рішення – про припинення членства Лалака О.М. у Громадській раді – є п. 6 та 17 Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у м. Києві та м. Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 р. № 353).
7 жовтня питання членства Лалака О.М. у Громадській раді при Міністерстві оборони України було внесене у порядок денний її зібрання, проте через процедурні проблеми розглянутим не було.
Проте у будь-якому випадку рішення щодо членства Лалака О.М. буде ухвалено найближчим часом в межах чинного законодавства та з урахуванням морально-етичних норм, про що громадськість буде поінформована.
Нагадаємо, що Громадська рада є консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у військовій сфері. Відповідно до її Положення до її складу можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок, творчих спілок, асоціацій та недержавних ЗМІ.
Ось що з цього приводу сказав ще один з представників Громадської ради при Міністерстві оборони України Петро Гаращук:
«Громадська рада при Міноборони була сформована згідно з Постановою Кабміну № 996. Була створена ініціативна група, до складу якої увійшли військовослужбовці та працівники МО України та два члени Громадської ради попередньої каденції. Їм було доручено перевірити документи громадських організацій, представники яких виявили бажання увійти до складу ради. Щодо Олександра Лалаки: він надав пакет документів, з реквізитами організацій, які він представляв, однак, як з’ясувалося пізніше, його громадська організація не зареєстрована у Мін’юсті. Це, по-перше. По-друге, його поведінка, м’яко кажучи, дивувала правління Ради і тому була обговорена комісією з питань етики. Він, на мій погляд, поводився неадекватно, вносив деструктив в роботу організації та неодноразово некоректно висловлювався щодо ситуації в Україні. Своїми висловлюваннями він намагався розпалити міжнаціональну ворожнечу. Переважною більшістю голосів членів комісії було ухвалено рішення зупинити участь Олександра Лалаки у Раді. Далі — рішення саме за Радою. Це питання буде розглянуто на наступному засіданні. Впевнений, що більшість проголосує по совісті, адже для цього є достатньо аргументовані причини: відсутність реєстрації громадських організацій, які він представляє, та розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Сподіваюсь, що відтепер відбір кандидатів у члени Громадської Ради при Міністерстві оборони України проводитиметься більш ретельно».
@armyinformcomua
Бійці штурмового полку «Сафарі» бригади «Лють» показали в дії новий розвідувальний дрон.
Українські захисники з 1-го корпусу Нацгвардії «Азов» поділилися своїми особистими історіями до Дня батька, який святкує щороку у третю неділю червня.
Сили оборони за минулу добу завдали нищівних втрат ворогу в операційній зоні ОУВ «Таврія», знищивши, зокрема, рідкісний зенітний ракетний комплекс «Тор-М2».
Подружжя Павла та Ганни — екіпаж медеваку, який, ризикуючи власним життям, врятував вже сотні українських захисників
Виявляється, що «радість» російських воєнних злочинців, які повертаються до рф в рамках обміну полоненими, всього лишень постановка для «глибинного народу».
Правоохоронні органи викрили на Рівненщині російського агента, який сприяв країні-агресору у підготовці ракетно-дронових ударів по військовій інфраструктурі Сил оборони.
від 20000 до 60000 грн
Софіївка
3 відділ Криворізького РТЦК та СП
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…