ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уперше канадську тренувальну місію UNIFIER очолила жінка – підполковник Сара Хір

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Жовтня 2020, 16:17 2

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулася церемонія передачі повноважень новому командуванню, вже 10-ї за рахунком ротації канадської тренувальної місії UNIFIER. Командир 9-ї ротації підполковник Раян Стімпсон офіційно передав командування тренувальної місії наступнику – підполковнику Сарі Хір. До слова, це перша жінка-військовослужбовець, яка керуватиме канадським контингентом у межах місії.

Церемонія відбувалась за участю Надзвичайного та Повноважного Посла Канади в Україні пані Лариси Галадзе, Надзвичайного та Повноважного Посла Швеції в Україні пана Тобіаса Тиберга, голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького, Почесного консула Канади в Україні Оксани ВинницькоїЮсипович, голови Яворівської райдержадміністрації Юрія Шпака, аташе з питань оборони при Посольстві Канади в Україні полковника Роберта Фостера, аташе з питань оборони при Посольстві Швеції в Україні капітана 2 рангу Бйорна Вільберна, аташе з питань оборони при посольстві королівства Данія в Україні (за сумісництвом) капітан 1 рангу Фелікс Еббестад, керівника Об’єднаної багатонаціональної групи (JMTG-U) полковника Збройних Сил США Клейтона Кейтамаєра та інших. Супроводжував гостей та представляв ЗСУ на церемонії начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук.

– Щиро вдячні підполковнику Раяну Стімпсону, всім військовослужбовцям попередньої ротації за підтримку і співпрацю. Бажаємо вам і вашій команді благополучного повернення додому, подальших успіхів у ратній справі, добробуту вашим сім’ям, процвітання вашій країні! І гостинно вітаю нову ротацію на чолі з підполковником Сарою Хір, – зазначив у вступному слові генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Очільник військового вишу від імені українських військовослужбовців подякував народу, уряду та Збройним силам Канади за продовження шляхетної справи допомоги Україні та її війську. За дорученнями Міністра оборони України, командувача Сухопутних військ ЗС України він передав нагороди військовикам Канади, що завершують своє перебування на українській землі. Та вручив їм відзнаки начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Нагадаємо, тренувальна місія ЗС Канади в Україні триває з 2015 року. Це вже 10-та ротація. Канадський військовий контингент виконує функції інструкторів і наставників у низці навчальних центрів ЗСУ. А в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки проводить безпосередній вишкіл наших воїнів з різних військових частин. Традиційно канадський військовий контингент налічував близько 250 військовослужбовців, але через пандемію коронавірусу 9-та ротація становила трохи більше ніж 100 осіб. Новоприбула ротація суттєво збільшена від попередньої і налічує вже майже 200 військовиків.

Довідково про підполковника Сару Хір

Освіта:

1997–2001 – Королівський військовий коледж Канади, спеціальність «Бакалавр мистецтв».

2013–2014 – Коледж оборони, спеціальність «Магістр оборонних наук».

Професійна діяльність та проходження військової служби:

2007–2009 – офіцер відділення оперативної та бойової підготовки;

2009–2010 – помічник начальника підрозділу, 2-й Королівський полк кінної артилерії;

2010–2011 – офіцер штабу 2-ї механізованої бригадної групи;

2011–2013 – командир артилерійської батареї, 2-й Королівський полк артилерії;

2013–2014 – навчання в Коледжі оборони;

2014–2015 – офіцер управління регіонального планування (країни Латинської Америки, Карибського басейну та Мексика), штаб-квартира Міністерства національної оборони Канади;

2015–2016 – офіцер відділу управління кар’єрою, напрямок – артилеристи;

2016–2017 – начальник відділу прав людини;

2017–2018 – офіцер, Спільна об’єднана оперативна група – операція «Непохитна рішучість»;

2018–2020 – заступник начальника зі стратегічних питань, Об’єднаний стратегічний штаб ЗС Канади;

З червня по вересень 2020 року – командир 2-го Королівського полку кінної артилерії.

Фото пресслужба НАСВ

Відео Віктор Ануфрієв

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram